Naga MarketsPomimo ostatnich zdecydowanych kroku wielu walut wobec dolar amerykańskiego, Royal Bank of Canada (RBC) spodziewa się, że do końca trwającego kwartału pary EUR/USD i GBP/USD będą miały szansę na solidniejszą przecenę. Oczekuje się, że do końca marca pary te zaliczą odpowiednio zakresy 1,18 USD oraz w przypadku funta 1,31 USD. Analitycy walutowi RBC pozostają pewni swojej byczej prognozy dla dolara amerykańskiego (USD).

  • Kurs dolara amerykańskiego według Royal Bank of Canada (RBC) nada może byc byczo nastawiony
  • Wobec tego popularne pary jak EUR/USD oraz GBP/USD powinny spadać
  • Notowania obu par szacowane są do końca marca na o wiele niższych poziomach niż obecne
  • Analitycy walutowi RBC pozostają pewni swojej byczej prognozy dla dolara amerykańskiego (USD)

Royal Bank of Canada zwraca uwagę, że perspektywy wzrostu USA są lepsze niż reszty świata

W niedawnej nocie wystosowanej przez RBC możemy zauważyć, że sytuacja może zmienić się na korzyść dolara. Raport zwraca uwagę, że perspektywy wzrostu USA są lepsze niż reszty świata, a Rezerwa Federalna pozostaje gołębia, ale oba te czynniki mają miejsce już od jakiegoś czasu. W związku z tym też analitycy walutowi RBC pozostają pewni swojej byczej prognozy dla dolara amerykańskiego (USD).

Te artykuły również Cię zainteresują
Według nich kurs euro ma spaść poniżej 1,1500 USD do końca roku, zaś funt szterling (GBP) podobnie – ma słabnąc przy dolarze. Pierwsza prognoza dotycząca EUR/USD mówi, iż kurs ma spaść do 1,18 do końca marca 201 (z obecnego kursu spot na poziomie 1,20), a następnie kontynuować spadek do 1,14 do 2023 r.

wykres Kurs euro EURUSD H4 08.02.2021
Kurs euro EURUSD H4 08.02.2021

Z kolei patrząc w stronę funta szterlinga, para walutowa GBP/USD według analityków spadnie do 1,31 do końca marca 2021 r. (z obecnego kursu spot na poziomie 1,37), a następnie spadnie do 1,18 do końca 2022 r. Wszystko to ma dziać się z prostego powodu:  “W sytuacji, gdy Stany Zjednoczone nadal chcą wprowadzić więcej bodźców fiskalnych, ich względna przewaga cykliczna prawdopodobnie zostanie wzmocniona.”

wykres Kurs GBPUSD H4 08.02.2021
Kurs GBPUSD H4 08.02.2021

W ten sposób RBC zwraca uwagę, że perspektywy wzrostu USA są lepsze niż reszty świata, a Rezerwa Federalna pozostaje gołębia, ale oba te czynniki mają miejsce już od jakiegoś czasu. Chociaż istnieje możliwość ożywienia w dalszej części roku, EBC prawdopodobnie utrzyma bardzo niskie stopy procentowe to bank jest spokojny decyzji stawiania dolara za wygranego wobec reszty walut światowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego wykres | forum gieldowe | mercator forum parkiet | bitcoina | płatność blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGłębsza korekta na EUR/USD, rośnie atrakcyjność funta – dane CFTC
Następny artykułJak handlować funtem (GBP) w Plus500?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here