Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,15  oraz do 0,92 GBP już w lipcuSzczyt UE w dniach 17–18 lipca, który odbędzie się w celu omówienia funduszu naprawczego i ewentualnego porozumienia między niemieckim trybunałem konstytucyjnym, a EBC powinien utrzymać parę walutową EUR/USD w przedziale 1,12–1,15, według ekonomistów z Westpac. Z kolei eksperci z Rabobanku oczekują wzrostu pary EUR/GBP do poziomu 0,92 w perspektywie miesiąca.

  • Główna bolączka EBC odejdzie w niepamięć?
  • Szczyt UE to kluczowy moment w tworzeniu ogólnoeuropejskiego mechanizmu finansowania
  • Sprzedaż detaliczna ważnym odczytem dla strefy euro
  • Funt obciążony Brexitem i możliwością wprowadzenia negatywnych stóp

Odbicie EUR/USD w kierunku 1,15 do końca lipca – Westpac

Potencjalnie destabilizujący problem strefy euro mógł zniknąć. Wydaje się, że EBC zapewnił wystarczającą przejrzystość przy zakupie aktywów i zobowiązaniach do dostosowania aktywów, aby zbliżyć się do proporcjonalności regionalnej w celu odwołania się do niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego – napisano w raporcie.

W ocenie analityków szczyt UE jest postrzegany jako kluczowy moment w tworzeniu ogólnoeuropejskiego mechanizmu finansowania, który mógłby zbliżyć prawdziwą unię fiskalną, łagodząc różnice między „Oszczędną Czwórką” (Austria, Dania, Szwecja i Holandia), a państwami peryferyjnymi.

Do połowy lipca postęp w ożywieniu po szerokim lock-downie prawdopodobnie zdominuje nastroje na rynku europejskim. Wzrost sprzedaży detalicznej w Niemczech w nadchodzącym tygodniu może okazać się zwiastunem dla co najmniej krótkoterminowych działań konsumenckich i skupi uwagę na sprzedaży detalicznej w strefie euro. Para EUR/USD powinna znaleźć wsparcie około poziomu 1,1200, zanim ponownie odbije w kierunku 1,15 w lipcu – dodano.

Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Kurs EUR/GBP wzrośnie do 0,92 w przeciągu miesiąca – Rabobank

Euro wycofało się w stosunku do funta w tym tygodniu, aby zakończyć trwający trzy tygodnie rajd, który miał miejsce wcześniej w czerwcu. Zespół ds. analizy walut w Rabobanku pozostaje jednak optymistycznie nastawiony do euro, oczekując wznowienia trendu wzrostowego, dążąc do poziomu 0,9200 na parze EUR/GBP.

Długo oczekiwanemu ponownemu otwarciu brytyjskiego sektora hotelarsko-gastronomicznego i innych firm związanych z usługami towarzyszyło ponure ostrzeżenie premiera Johnsona, że ​​kraj ten „nie jest jeszcze na prostej” w kwestii zachorowań – wskazano w raporcie.

Według analityków ponowne otwarcie powinno pomóc setkom firm, jednak wyniki kilku niedawno opublikowanych badań dotyczących brytyjskiej gospodarki dostarczają ponurych perspektyw. Dodatkowo dochodzi niepewność związana z Brexitem i trwająca dyskusja na temat ujemnych stóp procentowych w Wielkiej Brytanii.

Nic dziwnego, że funt był najgorzej funkcjonującą walutą G10 w ciągu ostatniego miesiąca – dodano.

Patrząc w przyszłość, zarówno gospodarcze, jak i Brexitowe dyskusje prawdopodobnie będą miały duży negatywny wpływ na wyniki funta, twierdzą eksperci. Im dłużej inwestorzy będą musieli czekać na oznaki kompromisu ze strony negocjatorów, tym większa szansa, że ​​funt szterling straci na wartości.

Wobec braku znacznego postępu w transakcji handlowej oczekujemy, że kurs EUR/GBP wzrośnie w kierunku 0,92 w ujęciu miesięcznym – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here