Naga MarketsEksperci z dużych banków inwestycyjnych Westpac i Danske Bank analizują bieżącą sytuację na notowaniach par walutowych EUR/USD i USD/CAD oraz wskazują możliwe zagrania.


Zobacz również: Dojdzie do opóźnienia Brexitu, a kurs funta wzrośnie? – oceniają duże banki

Kurs euro do dolara z celem 1.15  – Danske Bank

Danske BankAnalitycy z Danske Bank zauważają, że para EUR/USD wzrosła wczoraj silnie w związku z rosnącymi nadziejami na uniknięcie hard Brexitu, a ponieważ szef FEDu Jerome Powell powtórzył, że Rezerwa Federalna musi reagować adekwatnie na warunki ekonomiczne i finansowe, co oznacza, iż utrzymuje gołębi wydźwięk.

Wzrosło prawdopodobieństwo odroczenia terminu Brexitu i/lub zawarcia umowy handlowej, co oddziałuje pozytywnie na kurs euro. Jest to znaczący krok w kierunku zniesienia części ryzyka politycznego, które od dawna ciążyło na wspólnej walucie. W związku z tym oczekujemy, iż kurs EUR/USD wzrośnie do 1.15 w perspektywie 1-3 miesięcy. – napisano w raporcie.

EUR/USD wzrośnie do 1.15, a USD/CAD do 1.3365 – prognoza dużych banków

Westpac: Rekomendujemy kupno pary USD/CAD

Analitycy z Westpac radzą, aby zawrzeć pozycję długą na parze USD/CAD na poziomie około 1.3180 z ceną docelową 1.3365, przy stop lossie wynoszącym 1.3105.

Eksperci zauważają, że gubernator Banku Kanady Poloz powtórzył w zeszłym tygodniu, że bank spodziewa się, iż polityka zostanie z czasem zneutralizowana. Dodał jednak, że “droga powrotna do tego neutralnego zakresu jest wysoce niepewna”. BoC ma posiedzenie w przyszłym tygodniu, a rynki mogą być skłonne do wyceny gołębiego stanowiska.

Prezydent Trump skrytykował wysokie ceny ropy za pośrednictwem Twittera i wezwał grupę OPEC+ do lepszego zarządzania cenami ropy poprzez zatrzymanie cięć w produkcji. Tak zwana ustawa “NOPEC” przechodząca przez Kongres stanie się bardziej aktualna w nadchodzących tygodniach. Projekt ustawy usuwa suwerenny immunitet, pozostawiając producentów OPEC narażonych na ewentualne naruszenia przepisów antymonopolowych. Analitycy wskazują, że poprzednie administracje amerykańskie wielokrotnie sprzeciwiały się tej ustawie, ale Trump lubi zrywać z utartymi schematami.

Zobacz również: Wzrosty na AUD/USD i USD/CAD oraz spadki na NZD/USD – prognozy dużych banków

EUR/USD wzrośnie do 1.15, a USD/CAD do 1.3365 – prognoza dużych bankówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here