Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarPo wczorajszych przetasowaniach na rynku ropy i dolara noc przynosi uspokojenie. EUR/USD został wywindowany przy wsparciu złagodzenia przez Fed problemów z płynnością pod postacią operacji repo. Fed skupił papiery skarbowe o wartości 53,2 mld USD. Dziś operacja zostanie powtórzona a jej maksymalna wartość to 75 mld USD. Kurs obronił wczoraj 1,10 i rósł w kierunku oporu 1,1085. W środę rano notowania są około 20 pipsów poniżej tej bariery.

  • USD/JPY po wczorajszym wyjściu na ośmiotygodniowe szczyty przy 108,40 nie jest w stanie kontynuować zwyżki. Notowania tkwią w wąskim przedziale nad 108,00. Słabe są dziś natomiast waluty Antypodów. NZD/USD jest blisko dwutygodniowych minimów i neguje wczorajszą próbę odbicia. Podobnie wyglądają notowania AUD/USD, kurs w tym przypadku jest przy 0,6850.
  • Na sesji azjatyckiej wymazywane są skromne zwyżki rynku kasowego w USA. Kontrakt na S&P500 jest nadal nad 3000 pkt i osuwa się dziś 0,1 proc. Identyczną skalę zniżki notuje futures na DAX. Kurs obronił strefę dołków wokół 12300 i na kilkadziesiąt punktów odbił od tej kluczowej w krótkim terminie bariery. Zmiany wartości azjatyckich indeksów nie przekraczają 0,5 proc. Na plusie jest Shanghai Composite, ale tracą Nikkei225 oraz Hang Seng.
  • Arabia Saudyjska ogłosiła, że choć wznawianie produkcji w uszkodzonej infrastrukturze rafineryjnej idzie wolniej niż zakładano, to pełne przywrócenie mocy będzie możliwe już za dwa- trzy tygodnie. Ropa WTI spadał po tych informacjach pod 59 USD za baryłkę. Dziś odbędzie się konferencja prasowa, na której Saudyjczycy mają przedstawić dowody na zaangażowanie Iranu w ataki. Notowaniom ropy nie pomógł raport API, który wskazał na zaskakujący wzrost zapasów o prawie 600 tys. baryłek. Słabszy dolar pomaga kursowi złota powrócić powyżej 1500 USD za uncję, ale oczywiście dominuje konsolidacyjny charakter notowań.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here