Napis eur/usd na tle wykresuOstatnia, piątkowa analiza pary EURUSD wskazywała na możliwość wystąpienia korekty po dotarciu do ostatniego oporu na poziomie 1,1615 i ewentualności dalszej wspinaczki kursu. Aktualnie para zachowuje się zgodnie z przewidywaniami, a cele na chwilę obecną pozostają bez zmian. Przyjrzyjmy się notowaniom pary. 

Finax

Wspomniana już ostatnia aktualizacja pary – wskazywała na możliwość wystąpienia korekty z poziomu 1,1615 do poziomów 1,15500 – 1,15350. Oczekiwana korekta wykonała spodziewany ruch – para spadła około 65 / 70 pips od strefy oporowej klasycznie reagując. Teraz dla pary nowe wyzwanie w postaci przebicia poprzedniego oporu i otworzenia drogi do poziomów docelowych, wskazywanych w poprzedniej analizie, czyli poziomów: TP1 – 1.1719 oraz TP2 – 1.1830.

EURUSD zgodnie z planem

Po pierwszym z kilku zaplanowanych etapów nastąpił czas na wykonanie ruchu pod opór 1,1615, aby następnie przebić cenę i otworzyć drogę do kolejnych targetów dla pary. W celu akumulowania pozycji najlepsza strefa była strefą wskazywaną tj. 1,15500 – 1,15350, ze stop lossem nie większym niż 25 pips. Nadal wykres znajduje się blisko strefy akumulacji, a więc jeśli para wykona niewielką korektę podczas najbliższych godzin poniedziałkowej sesji – można próbować w dalszym ciągu podłączyć się pod spodziewany ruch. Ostatecznym poziomem wsparcia dla pozycji długich z układu swing-long jest dolne ograniczenie zaznaczonej strefy, czyli poziom około 1,15130.

Wykres EURUSD D1 15.10.2018
EURUSD D1 15.10.2018

Jeśli para nadal ma presję popytową, wówczas poziom ten nie powinien być przekroczony. Setup swing-long oznaczony jest jako setup średnioterminowy z terminem wykonania do trzech tygodni, biorąc pod uwagę ostatnią zmienność na parze – spodziewany zasięg może zostać wykonany nawet wcześniej.

W przypadku negacji scenariusza i przełamaniu zaznaczonego poziomu wsparcia – spodziewana będzie raczej konsolidacja na poziomach bliskich ostatniemu pin barowi w okolicach poziomu 1,14300, niż gwałtowne zejście pary. Na chwilę obecną mocne zejście szacowane jest na poziomie około 25 procent.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here