Ostatnia, piątkowa analiza pary EURUSD wskazywała na możliwość wystąpienia korekty po dotarciu do ostatniego oporu na poziomie 1,1615 i ewentualności dalszej wspinaczki kursu. Aktualnie para zachowuje się zgodnie z przewidywaniami, a cele na chwilę obecną pozostają bez zmian. Przyjrzyjmy się notowaniom pary.
Wspomniana już ostatnia aktualizacja pary – wskazywała na możliwość wystąpienia korekty z poziomu 1,1615 do poziomów 1,15500 – 1,15350. Oczekiwana korekta wykonała spodziewany ruch – para spadła około 65 / 70 pips od strefy oporowej klasycznie reagując. Teraz dla pary nowe wyzwanie w postaci przebicia poprzedniego oporu i otworzenia drogi do poziomów docelowych, wskazywanych w poprzedniej analizie, czyli poziomów: TP1 – 1.1719 oraz TP2 – 1.1830.
EURUSD zgodnie z planem
Po pierwszym z kilku zaplanowanych etapów nastąpił czas na wykonanie ruchu pod opór 1,1615, aby następnie przebić cenę i otworzyć drogę do kolejnych targetów dla pary. W celu akumulowania pozycji najlepsza strefa była strefą wskazywaną tj. 1,15500 – 1,15350, ze stop lossem nie większym niż 25 pips. Nadal wykres znajduje się blisko strefy akumulacji, a więc jeśli para wykona niewielką korektę podczas najbliższych godzin poniedziałkowej sesji – można próbować w dalszym ciągu podłączyć się pod spodziewany ruch. Ostatecznym poziomem wsparcia dla pozycji długich z układu swing-long jest dolne ograniczenie zaznaczonej strefy, czyli poziom około 1,15130.

Jeśli para nadal ma presję popytową, wówczas poziom ten nie powinien być przekroczony. Setup swing-long oznaczony jest jako setup średnioterminowy z terminem wykonania do trzech tygodni, biorąc pod uwagę ostatnią zmienność na parze – spodziewany zasięg może zostać wykonany nawet wcześniej.
W przypadku negacji scenariusza i przełamaniu zaznaczonego poziomu wsparcia – spodziewana będzie raczej konsolidacja na poziomach bliskich ostatniemu pin barowi w okolicach poziomu 1,14300, niż gwałtowne zejście pary. Na chwilę obecną mocne zejście szacowane jest na poziomie około 25 procent.