Naga Markets

Kurs euro (EUR/USD) wzrośnie powyżej 1,20. Kurs dolara straci w 2021 r.Skutki gospodarcze COVID-19 ponownie uderzają w prognozy, a wspólna waluta euro osłabiła się w stosunku do dolara amerykańskiego, spadając z 1,1900 do 1,1744 we wrześniu. W związku z tym Europejski Bank Centralny (EBC) może ponownie zwiększyć luzowanie polityki monetarnej. Jednak gdy niepewność fiskalna zaniknie, ekonomiści z MUFG Banku oczekują, że w 2021 r. kurs euro ponownie ulegnie silniej aprecjacji. Para EUR/USD zakończyła miniony tydzień nieznacznym wzrostem w okolicach poziomu 1,1714.

  • EUR/USD znajduje się obecnie w fazie konsolidacji w szerokim przedziale 1,1600–1,2000
  • Rośnie ryzyko dodatkowego poluzowania polityki pieniężnej przez EBC
  • Europa: przedłużenie programu PEPP w obliczu zwiększonego ryzyka pogorszenia wzrostu

Euro wspierane przez luźniejszą postawę monetarną Fed i korzystne spready – MUFG

Kurs euro do dolara europa kontynentZgodnie z naszymi oczekiwaniami, we wrześniu euro skorygowało w dół, co utwierdziło nas w przekonaniu, że para EUR/USD znajduje się obecnie w fazie konsolidacji w szerokim przedziale 1,1600–1,2000 – napisano w raporcie.Na podstawie komunikatów we wrześniu eksperci uważają, że rośnie ryzyko dodatkowego poluzowania polityki pieniężnej przez EBC w odpowiedzi na zwiększone ryzyko pogorszenia wzrostu. Jednocześnie inflacja idzie w złym kierunku, a ryzyko związane z COVID-19 rośnie, więc prawdopodobieństwo przedłużenia programu PEPP może jeszcze wzrosnąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dodatkowe zakupy APP zakończą się w grudniu.

Tymczasem narasta niepewność co do uzgodnionego funduszu naprawczego UE w związku z negocjacjami w sprawie klauzuli „praworządności”, która ma zapewnić, że fundusze otrzymają tylko odpowiedzialne rządy.

Polska i Węgry chcą dokładniejszego wyjaśnienia działania klauzuli. Nie spodziewamy się żadnych opóźnień i zakładamy, że zostanie osiągnięte porozumienie w celu zagwarantowania, że ​​parlamenty narodowe zaakceptują dodatkowe środki na początku 2021 r. – dodano.

Zakładając, że nie dojdzie do poważnej eskalacji COVID-19, która spowoduje poważne szkody gospodarcze, spodziewamy się, że euro będzie nadal się konsolidować przed wzrostem w przyszłym roku, głównie ze względu na luźniejszą postawę monetarną Fed i korzystne spready dla euro – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

 Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here