Naga Markets

EUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD wykresami dnia Vantage. 26 stycznia 2023 r.Notowania dolara testują najniższe poziomy od maja, a wyprzedaż USD zaczyna wyglądać na rozciągniętą. W związku z tym analitycy brokera Vantage szukają na wykresach intraday okazji do zagrania na krótkoterminowe korekty. Takie okazje mają pojawić się między innymi na EUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD.

Dolar przestaje być atrakcyjny dla inwestorów

Indeks dolara utrzymał się poniżej 102, oscylując w pobliżu ośmiomiesięcznego minimum w czwartek, gdy oczekiwania mniej agresywnego działania Rezerwy Federalnej (Fed) i ryzyko recesji w USA osłabiły atrakcyjność greenbacka.

Zmniejszająca się inflacja i słabsze dane z USA sugerują, że gospodarka amerykańska może mieć problemy i zwiększają obawy o wolniejsze podwyżki stóp procentowych w przyszłości, przy czym rynki przewidują podwyżkę o 25 punktów bazowych na lutowym posiedzeniu FOMC.

Euro przedłużyło swój rajd w stosunku do greenbacka, oscylując w pobliżu dziewięciomiesięcznego maksimum w związku z oczekiwaniami, że Europejski Bank Centralny (EBC) będzie kontynuował agresywne zacieśnianie polityki pieniężnej w celu ograniczenia inflacji.

Jastrzębie oczekiwania zostały dodatkowo potwierdzone przez członka Rady Prezesów Klaasa Knota, który zasygnalizował, że cykl zacieśniania będzie trwał do lata.

Na froncie danych, szereg publikacji PMI dotyczących produkcji i usług sugeruje, że niemiecka gospodarka pozostaje odporna na czynniki makro.

Tymczasem Loonie wzrósł w stosunku do greenbacka, ponieważ BoC podniósł stopy o 25 pb do 4,5% i zasygnalizował zakończenie cyklu zacieśniania, jeśli perspektywy gospodarcze będą zgodne z przewidywaniami banku centralnego.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

Bossa

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Wykresy dnia Vantage. EUR/USD, USD/JPY i NZD/USD

EUR/USD H1: Spadek po teście 1,0920

Na wykresie czasowym H1 ceny testują strefę oporu przy 1,0920, zgodnie z 78.6% zniesienia Fibonacciego. Moglibyśmy zobaczyć cofnięcie poniżej tego poziomu do strefy wsparcia przy 1,0860. Oscylator stochastyczny również testuje opór przy 98,05, wspierając niedźwiedzie nastroje korekcyjne.

EUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD wykresami dnia Vantage. 26 stycznia 2023 r.
Źródło: Vantage

USD/JPY H1: 128,80 może zapewnić odbicie

Na interwale godzinowym ceny zbliżają się do strefy wsparcia przy 128,80, zgodnie z poziomami konfluencji Fibonacciego i przetestowanie tej strefy mogłoby stanowić okazję do zagrania na odbicie do strefy oporu przy 130,50.

Oscylator stochastyczny zbliża się do wsparcia przy 3,90 wspierając bycze scenariusze. Zmiana struktury rynku na niższych ramach czasowych, po przełamaniu ostatniego szczytu, mogłaby dostarczyć potwierdzenie dla setupu i zwiększyć jego prawdopodobieństwo.

EUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD wykresami dnia Vantage. 26 stycznia 2023 r.
Źródło: Vantage

NZD/USD M30: 0,6500 istotną strefa oporu

Na wykresie M30 ceny zbliżają się do strefy oporu przy 0,6500, gdzie można rozegrać potencjalne cofnięcie. Strefa zbiega się z 61.8% zniesienia Fibonacciego. Oscylator stochastyczny czuje niedźwiedzią presję przy oporze 95.25.

EUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD wykresami dnia Vantage. 26 stycznia 2023 r.
Źródło: VantagevaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPKN Orlen od ponad 2 miesięcy w układzie bocznym
Następny artykułSłabe prognozy gospodarcze mogą odbić się na cenie ropy Brent
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here