Naga MarketsEUR/USD

Obrona wskazywanych we wczorajszym raporcie wsparć (górne ograniczenie trójkąta rozszerzającego się kreślone po cenach zamknięcia), to techniczna przyczyna sporych wzrostów, które oglądaliśmy na rynku EUR/USD na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin.

Jak widać na powyższym wykresie kurs tej pary dotarł już do pierwszej, istotnej strefy oporów i oglądamy dość wyraźne cofniecie. Na danych krótkoterminowych to cofnięcie wygląda na ruch korekcyjny, a sygnałem zakończenia takiej korekty byłoby pokonanie okolic 1.1550, gdzie widzę lokalne opory.

Jeśli takie wybicie nastąpi, to droga w kierunku co najmniej 1.1570 powinna zostać otwarta. W szerszym terminie, wariant z korektą płaską regularną cały czas „jest w grze”. Pokonanie okolic 1.1670 (61 % zniesienie ostatniej fali w dół) znacząco by go uprawdopodobniło. W takim przypadku np. droga w kierunku 1.1850-1.1940 zostałaby otwarta. Jeśli chodzi o poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, to te klasyczne znajdują się daleko, a mechaniczne (na danych 1H) w okolicach 1.1508.

USD/CAD

Spory wzrost wynikający głównie ze znaczącego osłabienia CAD oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD. Jak widać na poniższym wykresie spowodowało to znaczące pokonanie ważnej strefy oporów.

Tym samym droga do wyższych poziomów z technicznego punktu widzenia została otwarta, a kolejne cele znajdują się w okolicach 1.3130. Kierunkowy robot inwestycyjny z Exerii, o którym pisałem wczoraj na danych 15 min uchwycił całą trwającą ostatnie kilkanaście godzin zwyżkę. Póki co ma z ostatniej transakcji ok. 100 pipsów „papierowych” póki co zysków.

Pozycja ta zostanie „wypięta” przez tego robota, jeśli świeca 15 min zamknie się poniżej 1.3030. Klasyczne poziomy obrony dla scenariusza wzrostowego znajdują się dość daleko, bo na 1.2975. Genezę tego wsparcia pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here