Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16 w tle wyprzedaży liry i zachorowań w UEAnalitycy MUFG Banku trzymają się idei handlowej polegającej na sprzedaży pary EUR/USD z celem na poziomie 1,1600 i stop lossem na poziomie 1,1950. Uważają, że sytuacja w Turcji i zmieniająca się dynamika dotycząca koronawirusa może wywołać głębszą korektę na „edku”. Tymczasem kurs wzrasta piątą sesję z rzędu docierając w poniedziałek rano do poziomu 1,1870.

  • Kurs „edka” wzrósł o prawie 7% od czerwca. Rośnie ryzyko korekty pary EUR/USD w najbliższym czasie
  • Wyprzedaż liry tureckiej w ostatnich tygodniach może być katalizatorem do obniżenia kursu EUR
  • Istnieje coraz większe zaniepokojenie ponownym rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Europie, co może również odbić się negatywnie na euro

EUR/USD: Turcja i zmieniające się ryzyko dot. COVID mogą wywołać głębszą korektę – MUFG

Nasz pomysł transakcyjny to krótkoterminowe taktyczne zagranie, które odzwierciedla rosnące ryzyko korekty pary EUR/USD w najbliższym czasie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs „edka” wzrósł o prawie 7% od czerwca. Spowodowało to, że dolar amerykański został mocno wyprzedany, zwiększając tym samym ryzyko korekty. W ciągu ostatniego tygodnia kurs EUR/USD spadł w okolice 1,1700 po osiągnięciu szczytu 1,1916 6 sierpnia.

Nadal uważamy, że para może wpaść w głębszą korektę, jeśli wsparcie na 1,1700 zostanie przełamane – dodano.

W ocenie ekspertów pogłębiająca się wyprzedaż liry tureckiej w ostatnich tygodniach może być katalizatorem do obniżenia kursu EUR. Euro osiągało znacznie gorsze wyniki podczas kryzysu walutowego na lirze w 2018 r., co uwypukla ryzyko spadku w przyszłości, jeśli historia się powtórzy.

Jednocześnie istnieje coraz większe zaniepokojenie ponownym rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Europie, co może również odbić się negatywnie na euro. Pozostajemy jednak ostrożni co do ryzyka dalszego osłabienia dolara przed Jackson Hole pod koniec tego miesiąca, więc ustawiliśmy ciasny stop nieco powyżej ostatnich szczytów – podsumowano.

Ostatnia aprecjacja euro wynikała raczej z ryzyka związanego ze zmiany sentymentu risk on-risk off (RORO), a nie ze zmniejszenia ryzyka europejskiego. Ekonomiści z HSBC są pozytywnie nastawieni do perspektyw dolara w stosunku do euro, gdzie słabości fiskalne mogą stać się wyzwaniem w nadchodzących miesiącach. Uważają, że ostatni rajd na parze walutowej EUR/USD nie utrzyma się w dłuższym terminie.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here