Naga Markets

Rynkowe szachy - EurodolarWedług analityków technicznych z Rabobanku, euro było jedną z najsłabszy walut w G10 w ciągu ostatnich dni. Jednocześnie eksperci prognozują, że wspólna waluta spadnie w kierunku 1,16 w stosunku do dolara w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

  • Rosną rynkowe obawy o przypadki COVID-19 w Europie, Brexit i wybory w USA
  • Wzrost EUR/USD w I. poł. roku wynikał z pogorszenia się fundamentalnych czynników stojących za dolarem
  • Słabość euro przybiera na sile i stale się pogarsza, choć rynek nadal utrzymuje długie pozycje

Kurs EUR/USD wyniesie 1,16 za 3 miesiące – Rabobank

W ocenie analityków ostatnio zaskakująca słabość październikowego odczytu indeksu nastrojów ZEW podważyła siłę wspólnej waluty i uwypukliła zbieżność obaw rynkowych dotyczących rosnących przypadków COVID-19 w Europie, a także Brexit i niepewność wyborczą w USA.Gwałtowny spadek indeksu ZEW w porównaniu z wrześniowymi poziomami również wskazuje na potencjalne osłabienie silnej poprawy nastrojów wobec euro z jaką mieliśmy do czynienia na wiosnę – napisano w raporcie.

Gwałtowny wzrost kursu EUR/USD wiosną i wczesnym latem był spowodowany zarówno pogorszeniem się fundamentalnych czynników stojących za dolarem, jak i poprawą czynników wpływających na kurs EUR.

Jednak od tego czasu słabość euro przybrała na sile i stale się pogarsza, choć rynek nadal utrzymuje długie pozycje. Dostrzegamy możliwość spadku pary EUR/USD do 1,16 w horyzoncie najbliższych 3 miesięcy – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:

 Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here