Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spada 3. dzień z rzędu. Kurs dolara nie ma siłyPolityka Rezerwy Federalnej (Fed) w połączeniu z oczekiwaniami Danske Banku dotyczącymi globalnej makroekonomii sprawia, że ​​kurs EUR/USD prawdopodobnie będzie się wahał w przedziale 1,18-1,20 z ryzykiem przechylonym w górę w kierunku poziomu 1,25 w perspektywie trzymiesięcznej. „Edek” spada trzecią sesję z rzędu docierając do poziomu 1,18.

  • Jeśli Fed odniesie sukces we wzmocnieniu globalnego popytu, pośrednio wpłynie na wzrost kursu EUR/USD
  • Wzrost euro w pewnym stopniu ciąży na europejskich rynkach akcji. Może to zmusić EBC do refleksji i ustnej próby interwencji
  • Powolne tempo ożywienia gospodarczego na świecie ogranicza potencjał aprecjacji euro w krótkim okresie

Gołębi Fed wspiera aprecjacje europejskiej waluty. EBC zainterweniuje?

fedNowa polityka Fed jest pośrednio dodatnia dla euro, ponieważ Stany Zjednoczone skutecznie utrzymują luźne warunki finansowe. Rosnące globalne oczekiwania inflacyjne ograniczają również deflację długu i ryzyko polityczne, które jest szczególnie widoczne w strefie euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli Fed odniesie sukces we wzmocnieniu globalnego popytu, pośrednio wpłynie na wzrost kursu EUR/USD – napisano w raporcie.

W najbliższym czasie uwaga inwestorów skupi się przede wszystkim na:

  • Wrześniowym posiedzeniu FOMC;
  • Aktywności gospodarczej na świecie;
  • Rotacji wartości względem wzrostu na rynkach akcji;
  • Potencjale dalszego poluzowania fiskalnego w USA.

Czynniki te mogą determinować kierunek na EUR/USD dzień po dniu, ale dość trudno jest zauważyć możliwe przejście do znacznej aprecjacji USD w perspektywie trzymiesięcznej – dodano.

W ocenie ekspertów kluczową kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że obecnie obserwujemy wzrost euro, który w pewnym stopniu ciąży na europejskich rynkach akcji. Może to zmusić EBC do refleksji i ustnej próby interwencji przeciwko zbyt szybkiej aprecjacji. Z drugiej strony wciąż dość powolne tempo ożywienia gospodarczego na świecie ogranicza potencjał aprecjacji euro w krótkim okresie. Według ich analizy poziom 1,25 prawdopodobnie nie jest na tę chwilę w zasięgu.

Patrząc dalej w przyszłość, Europa nadal ma dużą liczbę problemów wewnętrznych, które prawdopodobnie będą miały znaczenie w perspektywie dwunastu miesięcy. Jednak na razie te negatywne czynniki dla EUR mogą zostać łatwo przyćmione przez ponowne ożywienie nastrojów na globalnym rynku – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here