Naga MarketsAnalitycy z banku inwestycyjnego MUFG wyjaśniali, że poprawa przepływu danych w strefie euro i zmniejszenie ryzyka dalszego pogorszenia dotychczas nie zapewniały wsparcia dla euro. Tym samym oczekują, że w najbliższym czasie utrzyma się szerokie osłabienie euro.


Zobacz również: Minutki i PMI z USA oraz strefy euro najważniejszymi wydarzeniami tego tygodnia

EBC: Potencjalne obniżki stóp ciążą na euro

W najbliższym czasie euro może być nadal mocno obciążone. W ubiegłym miesiącu nastąpił wzrost EUR w związku z postępami w kierunku zawarcia częściowej umowy handlowej między USA, a Chinami oraz spadkiem ryzyka braku porozumienia ws. Brexit, jednak okazał się on krótkotrwały – napisano w raporcie.

Kluczowym pytaniem na przyszłość jest to, czy ta poprawa danych pomoże ustabilizować euro i czy pomoże mu wzrosnąć? Z pewnością wierzymy, że zmiana w przepływie danych, choć jeszcze nie przekonująca wystarczy, by chociaż ograniczyć wyprzedaż euro – dodano.

W ocenie ekspertów brak umocnienia się EUR w związku z poprawą przepływu danych ekonomicznych ze strefy euro i łagodzenie ryzyka pogorszenia perspektyw wzrostu jest złym znakiem dla potencjalnej aprecjacji europejskiej waluty.

Prowadzi ich to do przekonania, że ​​pęd spadkowy pozostanie dominujący w najbliższym czasie. Zdecydowany spadek poniżej poziomu 1.1000 na EUR/USD otworzyłby drzwi do potencjalnego ponownego testu najniższego poziomu z początku października na poziomie 1,0879.

Obietnica EBC dotycząca pozostawienia luźniejszej polityki na dłużej pozostaje poważnym obciążeniem dla EUR – dodano.

Para EURUSD rozpoczyna tydzień od wzrostów

Kurs EURUSD na początku listopada nie przebił się powyżej średniej kroczącej MA200 na poziomie 1,1180 i od tego czasu spadał docierając poniżej poziomu 1,1000. Kolejnym celem dla sprzedających jest minimum z początku października na poziomie 1,0879. Jednak na początku nowego tygodnia kurs wzrasta o 0,10 procent do godziny 13:30 i znajduje się niedaleko lokalnej wymienności 1,1073.

Ostatnie działania cenowe na EUR były słabe, ponieważ nie udało się uzyskać znacznego wsparcia mimo poprawy przepływu danych ekonomicznych ze strefy euro, jak i zmniejszenia ryzyka pogorszenia perspektyw wzrostu – podsumowano.

Zobacz również: EBC: Możliwe obniżki stóp, więcej QE i luźniejsze TLTRO. Kurs EURUSD – oceniają duże banki

Kurs EURUSD na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here