Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,12. Kurs dolara nie odda pola na długo?Para walutowa EUR/USD w minionym tygodniu przebiła ważny poziom 1,1000. Analitycy MUFG Banku wskazują, że obecny impuls wzrostowy został zbudowany na solidnych podstawach. W związku z tym uważają, że para może przetestować górny zakres ich konsolidacji 1.0800 – 1.1200. Kurs EUR/USD wzrósł w minionym tygodniu o 1,86 procent zamykając się na poziomie 1,1101.

EBC gołębi, ale zdeterminowany do działania

W ciągu ostatniego tygodnia euro zwiększyło swoją przewagę w stosunku do dolara po tym, jak ostatecznie para przełamała opór na poziomie 1,1000, który utrzymywał się od końca marca. Kurs EUR/USD wzrasta pięć sesji z rzędu, jest to także najdłuższa pozytywna passa od końca marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Piątkowy impuls wzrostowy okazał się krótkotrwały osiągając najwyższy poziom w ciągu dnia 1.1163, a następnie nastąpiło szybkie wycofanie w okolice poziomu 1.1000. Obecny wzrost opiera się na mocniejszych fundamentach i wydaje się, że para jest gotowa przetestować górny zakres handlu 1.0800 – 1.1200, który obowiązuje od zeszłego lata – napisano w raporcie.

Jednocześnie eksperci oczekują, że EBC zwiększy program „antypandemiczny” PEPP o 500 miliardów euro i będzie kontynuować zakupy aktywów przynajmniej do połowy przyszłego roku w odpowiedzi na kolejne obniżki prognoz.

Zobacz również: Lagarde (EBC): Skurcz gospodarczy strefy euro sięgnie nawet 12% w 2020 r.

Potencjalny wpływ na euro jest zróżnicowany. Z jednej strony luźniejsza polityka EBC powinna osłabić tempo wzrostu euro. Uczestnicy rynku mogą jednak z zadowoleniem przyjąć zapewnienie, że EBC nadal stoi za rynkami długu, aby zapobiec poszerzeniu spreadu – dodano.

Oczekujemy, że EUR będzie nadal silne w najbliższym czasie. Kurs EUR/USD wydaje się być gotowy do testowania górnej granicy zakresu 1.0800 – 1.1200. Jednak może być zbyt wcześnie, aby stać się niedźwiedziem dolarowym – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here