Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,12. Kurs dolara nie odda pola na długo?Para walutowa EUR/USD w minionym tygodniu przebiła ważny poziom 1,1000. Analitycy MUFG Banku wskazują, że obecny impuls wzrostowy został zbudowany na solidnych podstawach. W związku z tym uważają, że para może przetestować górny zakres ich konsolidacji 1.0800 – 1.1200. Kurs EUR/USD wzrósł w minionym tygodniu o 1,86 procent zamykając się na poziomie 1,1101.

EBC gołębi, ale zdeterminowany do działania

W ciągu ostatniego tygodnia euro zwiększyło swoją przewagę w stosunku do dolara po tym, jak ostatecznie para przełamała opór na poziomie 1,1000, który utrzymywał się od końca marca. Kurs EUR/USD wzrasta pięć sesji z rzędu, jest to także najdłuższa pozytywna passa od końca marca.

Piątkowy impuls wzrostowy okazał się krótkotrwały osiągając najwyższy poziom w ciągu dnia 1.1163, a następnie nastąpiło szybkie wycofanie w okolice poziomu 1.1000. Obecny wzrost opiera się na mocniejszych fundamentach i wydaje się, że para jest gotowa przetestować górny zakres handlu 1.0800 – 1.1200, który obowiązuje od zeszłego lata – napisano w raporcie.

Jednocześnie eksperci oczekują, że EBC zwiększy program „antypandemiczny” PEPP o 500 miliardów euro i będzie kontynuować zakupy aktywów przynajmniej do połowy przyszłego roku w odpowiedzi na kolejne obniżki prognoz.

Zobacz również: Lagarde (EBC): Skurcz gospodarczy strefy euro sięgnie nawet 12% w 2020 r.

Potencjalny wpływ na euro jest zróżnicowany. Z jednej strony luźniejsza polityka EBC powinna osłabić tempo wzrostu euro. Uczestnicy rynku mogą jednak z zadowoleniem przyjąć zapewnienie, że EBC nadal stoi za rynkami długu, aby zapobiec poszerzeniu spreadu – dodano.

Oczekujemy, że EUR będzie nadal silne w najbliższym czasie. Kurs EUR/USD wydaje się być gotowy do testowania górnej granicy zakresu 1.0800 – 1.1200. Jednak może być zbyt wcześnie, aby stać się niedźwiedziem dolarowym – podsumowano.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here