Naga MarketsAtak na Arabię Saudyjską podnosi ryzyko geopolityczne do zenitu. Ropa brent na otwarciu zanotowała największy wyskok kursu w historii a obecnie nadal drożeje 10 proc. Po ubiegłym, najgorszym tygodniu w tym roku jen zyskuje, o 0,5- 1 proc. spadają kontrakty na DAX i S&P500.

  • EUR/USD tydzień zaczyna od pogłębienia korekty czwartkowych zwyżek i powrotu do 1,1070. USD/JPY cofa się pod 108,00. Dobrze radzą sobie waluty naftowe: NOK i CAD.
  • Futures na DAX w poniedziałek rano jest 0,8 proc. pod kreską, kotrakt na S&P500 obniża się 0,5 proc. i schodzi pod 3000 pkt.
  • W weekend zostały zaatakowane główne pola naftowe Arabii Saudyjskiej. Stany Zjednoczone za dronowy atak obarczają winą Iran. Ubytek dostępności ropy dla globalnych odbiorców to około 5 proc. światowej produkcji. Na otwarciu kurs ropy brent zanotował największy skok w historii. Obecnie baryłka wyceniana jest na 66,5 USD, co wciąż oznacza wzrost o ponad 10 proc. Napięcie geopolityczne przekłada się na wzrost cen złota o 1 proc. i ponad 1500 USD za uncję.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here