Naga Markets


Twarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor zauważa, iż para walutowa EUR/USD przebiła istotne wsparcie podczas środowej sesji, co otworzyło drogę do ważnego poziomu 1.1300.


Bennett zwraca uwagę na wzmożoną aktywność sprzedających w tym tygodniu na popularnej parze EUR/USD, którym udało się w tym tygodniu przeforsować wsparcie 1.1430.

– Po raz pierwszy wspomniałem o obszarze wsparcia 1.1410/30 7 października. Zaledwie dwa dni później kurs EUR/USD osiągnął dołek na poziomie 1,1432, po czym odbił 55 pipsów pod koniec tygodnia. Było to całkiem jasne wskazanie, że obszar ten był na radarze uczestników rynku. Następnie zobaczyliśmy, że poziom służy jako wsparcie podczas sesji 19 października. Kupujący skorzystali z odbicia i udało im się podnieść cenę o ponad 100 pipsów – napisał autor.

– Jednak poziom oporu 1.1530, o którym wspomniałem w zeszłą niedzielę zahamował, więc teraz, gdy cena EUR/USD oscyluje się pod 1.1430, otwiera to nowy przedział 130-pipsowy pomiędzy 1.1430 a lokalnym minimum 1.1300 – dodał.

Zobacz również: Sprzedający bronią ważnego poziomu na GBP/JPY – Justin Bennett

W ocenie Justina istnieje spora szansa, iż EUR/USD przetestuje 1.1430 jako opór przed kolejnym ruchem na południe. Średnia cena reprezentowana przez 10 i 20 EMA nadal wynosi około 1.1 500, co sugeruje, że może nastąpić głębsza korekta wzrostowa. Poniżej obszaru 1.1300 znajduje się kluczowe wsparcie 1.1125. Alternatywnie, codzienne zamknięcie powyżej 1.1430 opóźniłoby test 1.1300. Pozwoliłoby to również na ponowny test poziomu 1.1530.

EUR/USD przebił ważne wsparcie. Celem sierpniowy dołek – Justin Bennetttokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURJPY – przełamanie poniżej wsparcia  
Następny artykułPoranny przegląd rynków – czekamy na decyzję EBC 
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here