Naga MarketsEUR/USD pozostanie w zakresie 1,14-1,21 w drugim kwartale - uważa Credit Suisse Mimo wykonania całkiem dynamicznego odbicia na EUR/USD w mijającym tygodniu, nastawienie instytucji finansowych do głównej pary walutowej pozostaje negatywne. W najnowszym raporcie analitycy Credit Suisse przyznali, że spodziewają się pozostania kursu EUR/USD w łagodnym trendzie spadkowym. Wskazali oni na zakres notowań między 1,14 – 1,21 w drugim kwartale roku.

Nadal negatywne nastawienie do EUR/USD

Zdaniem ekonomistów Credit Suisse, każde podejście kursu w rejon 1,20 może wiązać się z podażową presją. Głównym powodem słabości europejskiej waluty ma być nadal zbyt wolne tempo szczepień, które niesie ryzyko opóźnienia odbicia gospodarczego, a także potrzeby choćby słownych interwencji EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Naszym celem jest 1,15 na EUR/USD w drugim kwartale i widzimy trwałe odbicie dopiero po wyraźnym wzroście tempa szczepień w UE lub po przyspieszeniu imponujących planów wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy” – podano w uzasadnieniu.

Podobne, negatywne nastawienie do kursu EUR/USD podtrzymuje także Commerzbank. Tu także wskazuje się na presję podaży w rejonie 1,20. Jeżeli chodzi o samą technikę, wskazuje się, że średnie z 200 dni może działać obecnie jako aktywna strefa oporu.

EU

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotego | dow j | kryptowaluty bitcoin | kurs kryptowaluty | kurs usd | jsw notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here