Naga Markets

EUR/USD pozostanie w fazie konsolidacji – prognozuje OCBCWydaje się, że EUR/USD wszedł w fazę konsolidacji. Zdaniem analityków OCBC Bank, para ma się poruszać w oczekiwaniu na nowy bodziec. Takim czynnikiem mogłoby być np. Zakończenie wojny w Ukrainie lub pojawienie się sygnałów, że taki scenariusz jest już bliski. Drugi możliwy wariant to albo podkręcenie jastrzębiej polityki w EBC lub też sygnały o złagodzeniu działań FED.

Konsolidacja do końca roku

Na razie jednak wszystkie te opcje są czysto teoretyczne, co sprawia, że brakuje argumentów za trwałym odbiciem euro. Analitycy sugeruję, że zbliżająca się zima może być trudna w Europie, co tym bardziej zaszkodzi kursowi euro.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Ursula von der Leyen z Komisji Europejskiej wezwała do zwiększenia wspólnego finansowania strategii UE, aby odejść od rosyjskich paliw kopalnych, jednocześnie sygnalizując, że jest otwarta na dyskusję na temat tymczasowego szerokiego limitu cen gazu”.

eurusd

Z kolei w USA mamy dużo lepszą sytuację w gospodarce, co daje zielone światło FED do zdecydowanej walki z inflacją. Argumenty przemawiają za spadkiem EUR/USD, choć wiele z nich jest już w cenach, w związku z czym EUR/USD może podlegać szerszej konsolidacji do końca roku – uważają analitycy OCBC.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMovie Games planuje premierę gry ‘Drug Dealer Simulator 2’ na 2023 rok
Następny artykułKapitalizacja rynkowa USDC mocno spada. Co dalej ze stablecoinem?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here