Naga Markets

EUR/USD pozostaje w szerokim przedziale 0,9900-1,0070Ostatnio Bank Węgier zaskakiwał skalą podwyżek stóp procentowych, chociaż w średnim terminie nie pomagały one notowaniom forinta. Dzisiaj oczekuje się ruchu o 100 punktów baz. Z kolei para EUR/USD oczekuje na dane inflacyjne z Niemiec.

W ostatniej godzinie EUR/USD znów próbuje maszerować w górę – powróciliśmy ponad poziom parytetu (1,00). Wpływ na to mogły mieć spływające szacunki dotyczące szacunkowej inflacji CPI w niemieckich landach – zbiorcze dane z całych Niemiec poznamy o godz. 14:00. Tymczasem odczyty z Bawarii i Hesji za sierpień już wypadły powyżej prognoz.Wyższa inflacja może pozwalać rynkom na rozgrywanie scenariusza “jastrzębiego” ECB, chociaż szanse na ruch większy niż 50 punktów baz. podczas posiedzenia zaplanowanego na 8 września, nie wydają się być nazbyt duże. Uwagę dzisiaj będą przykuwać też pozostałe informacje ze strefy euro, w tym sytuacja na rynku gazu. Po południu poznamy dane z USA, choć kluczowe odczyty poznamy dopiero w czwartek i piątek.

EURUSD
Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: Bossafx.pl

Technicznie EUR/USD pozostaje w szerokim przedziale 0,9900-1,0070 i wydaje się, że do czwartku niewiele się tu zmieni. Krótkoterminowy punkt równowagi wypada wokół parytetu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAktualizacja rozwiązania L2 dla Ethereum Arbitrum obniży opłaty transakcyjne
Następny artykułAnaliza fundamentalna XTB i Noctiluca. Mocne wzrosty wycen i dobre perspektywy
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here