Naga MarketsZgodnie z poprzednią analizą tydzień temu, w której wskazałem strefę największego obrotu na parze walutowej EUR/USD na interwale D1, strefa ta w dalszym ciągu utrzymuje notowania i póki co powstrzymuje osłabianie euro.

Na wykresie poniżej, interwał D1, zielonym kolorem zaznaczona została strefa wolumenowa UHVA (ang. ultra high volume area), która daje nadzieje na dalsze wzrosty z pierwszym zasięgiem na poziomie 1.1950, gdzie znajduje się istotna wymienność oraz strefa podażowa. Na wykresie zaznaczone zostały również projekcje dużych instytucji finansowych dla kursu EUR/USD na III kwartał. W przypadku, gdy cena przebije nam ostatnie low w okolicach poziomu 1.15 następnym silnym wsparciem może być poziom 1.1450, gdzie znajduje się wymienność z interwału W1 oraz zniesienie 50% Fibo.

Na interwale H4 pozostajemy pod presją strefy wolumenowej zaznaczonej czerwonym kolorem. Na tę chwilę cena zatrzymała się przed HWB (ang. half way back) czyli przed zniesieniem 50% Fibo oraz przed dolnym ograniczeniem strefy. Patrząc z drugiej strony mamy na wykresie nowy, lokalny szczyt. Okolice zielonej strefy tj. strefa 38,2-65%  Fibo, dzienny i tygodniowy pivot oraz zakumulowany wolumen na profilu rynkowym, a wszystko to w dużej strefie wolumenowej z D1 daje konfluencję i w niej spodziewałbym się wzrostowych świec momentum jeśli myślimy o dalszym umacnianiu się europejskiej waluty.

Handluj na EUR/USD u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł6 kryptowalut odpowiada za 70% całego rynku
Następny artykułBTCC sprzeda swoją moc obliczeniową za $17 mln
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here