Naga MarketsDziś tj. 2 października analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs pary walutowej EUR/USD i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii EUR/USD pozostaje pod presją sprzedających, a ważnym poziomem jest 1.1530.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Według analityków grupy UOB, jeśli para EUR/USD utrzyma się dłużej poniżej 1.1530, pozwoli to na test ważnego poziomu 1.1400.

Zobacz również: Rabobank ocenia bieżącą siłę indeksów walutowych

Komentarz intraday: – Kurs EUR spadł do poziomu 1.1566, gdzie znajduje się minimum z zeszłego tygodnia. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby oczekiwać trwałego wzrostu, połączenie wyprzedanego rynku i słabnącego impulsu spadkowego sugeruje ograniczone ryzyko dla dalszego spadku. Choć istnieje mała szansa przebicia poziomu 1.1530 uważamy, że następnym wsparciem jest 1.1500. Najbliższy opór to 1.1605, a następnie 1.1630.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Wskazaliśmy w zeszły piątek (28 września, kurs 1.1640), iż oczekujemy pozostania euro pod presją spadków  w nadchodzących dniach i dodaliśmy, że wsparcie 1.1530 nie powinno zostać wybite. Kurs EUR spadł do lokalnego minimum 1.1566 w zeszły piątek. Niska dynamika spadków umacnia naszą opinię, iż nadal widzimy ryzyko spadku wartości EUR, ale wszelkie słabości i ryzyko wyglądają na ograniczone. Najbliższe wsparcie to 1.1450 oraz 1.1400. Z drugiej strony, tylko przebicie kluczowego oporu 1.1660 zasugerowałoby, iż presja spadków znacznie zmalała.

Zobacz również: Rośnie ryzyko kryzysu na świecie, rynki wschodzące pod presjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZM Kania z wynikiem 27 mln zł zysku netto w I poł. 2018 r.
Następny artykułEFIX: Dolar wysoko ale czy nie za wysoko?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here