Naga MarketsEUR/USD ponownie wybija poziom 1,21. Kurs euro rośnie w środęW oczekiwaniu na czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz szczyt unijny, który najprawdopodobniej rozwiąże kwestie negocjacji z UK w sprawie porozumień handlowych przed końcem przejściowej fazy Brexitu, kurs euro rośnie do dolara o 0,2%. Jak zauważa Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill, para walutowa EUR/USD utrzymuje się cały czas na wysokości średnioterminowych maksimów korzystając między innymi ze słabej kondycji dolara amerykańskiego.

  • Po trzech dniach mocno wypłaszczonych spadków kurs euro powraca do wzrostów
  • Słaby dolar umacnia nie tylko EUR/USD, ale we wtorek pomagał Wall Street, która znalazła się na historycznych maksimach
  • Najważniejszym dniem tego tygodnia jest czwartek wraz z posiedzeniem EBC oraz szczytem UE

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro konsoliduje, główny scenariusz to jednak nadal wzrosty.

Dla eurodolara kluczowe było pokonanie na przełomie listopada i grudnia psychologicznego oporu na wysokości 1,20, co dało rynkom sygnał do zmiany układów technicznych i przejścia na wyższe zakresy handlowe. Obecna konsolidacja jest więc w efekcie tylko chwilowym przystankiem przed dalszym ruchem w kierunku północnym.

Konsolidacja EUR/USD jest przerwą w trendzie wzrostowym, a główne sygnały kupna zostały wygenerowane w momencie wybicia przez eurodolara poziomu 1,20. Strategia dalszych wzrostów jest cały czas utrzymywana, a potwierdzały ją wskaźniki analizy technicznej (…) W tej chwili strona podażowa nie ma zbyt wielu argumentów, żeby kurs się mocniej cofnął – wyjaśniał Marcin Kiepas.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułColumbus Energy w ciągu 3 lat chce dysponować mocami ok. 1000 MWp
Następny artykułColumbus Energy chce pozyskać 250 mln zł z emisji zielonych obligacji w I kw.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here