banknoty euro i dolarChociaż podczas wczorajszej konferencji Europejskiego Banku Centralnego główne stopy procentowe pozostały na tym samym poziomie, to EBC zdecydował się na zakończenie programu luzowania ilościowego (QE) w ostatnim miesiącu tego roku.


Pomimo, iż samo zakończenie QE powinno doprowadzić do aprecjacji euro, to jednak gołębi wydźwięk w stosunku do przyszłych podwyżek oraz obcięcie prognoz dotyczących dynamiki cen w najbliższych latach sprawiło, iż euro pozostaje wyprzedawane pod koniec bieżącego tygodnia.

Analiza euro (EUR/USD) – interwał tygodniowy

Rok 2018 najprawdopodobniej skończy się dużą deprecjacją euro. Choć w pierwszych czterech miesiącach roku para walutowa EUR/USD pozostała w konsolidacji, to dalsza część zdecydowanie należała do dolara. Wczorajsze wystąpienie EBC zepchnęło kurs popularnej pary w okolice tegorocznych minimów do których brakuje zaledwie 60 pipsów. W przypadku przebicia dołka 1.1264, najprawdopodobniej dojdzie do testu 1.1216. Ponowne dojście ceny do tego obszaru znacznie zwiększyłoby szanse przebicia. Poniżej znajdują się poziomy wsparcia 1.1113 (dołki z maja i czerwca 2017 r.) i 1.0834 (ważna wymienność z początku 2017 r.). Z drugiej strony dopiero przebicie szczytu z tego tygodnia 1.1440 umożliwiłoby na wyhamowanie presji podażowej i otwarłoby drogę do oporów 1.1502 (szczyt z listopada), 1.1615 (szczyt z października) oraz 1.1811, gdzie znajduje się kluczowy opór z tego roku.

EUR/USD ponownie przy tegorocznych minimach

Analiza interwału dziennego

Lokalna linia trendu pokazuje, iż obecne notowania znajdują się po jej drugiej stronie, co należy ocenić pozytywnie. Zdecydowanie niepokojącym faktem jest brak wyższych szczytów, a każdy impuls wzrostowy jest szybko znoszony przez sprzedających. Wybicie poziomów 1.1440 i 1.1502 jest kluczowe do zanegowania negatywnej struktury cenowej. Również struktura pivotowa pozostaje negatywna z tygodniowym pivotem na poziomie 1.1378. Z drugiej strony tegoroczny dołek 1.1216 tworzy konfluencję wraz z linią trendu, co może powstrzymać cenę przed dalszymi spadkami.

EUR/USD ponownie przy tegorocznych minimach

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here