Naga Markets

EUR/USD osiągnie 1,15 do końca 2023 r. – prognozuje Deutsche BankEkonomiści z Deutsche Banku przewidują, że indeks S&P 500 wyniesie 4500 punktów w pierwszej połowie przyszłego roku, podczas gdy EUR/USD prawdopodobnie osiągnie poziom 1,15 pod koniec 2023 roku. Oba instrumenty są ze sobą skorelowane. Im słabszy dolar tym silniejsze rynki akcji. Poniżej najważniejsze kwestie z prognozy analityków Deutsche Banku.

Rynek akcji w wysokiej formie

„Jeśli chodzi o rynki finansowe, naszym podstawowym założeniem jest to, że obecny rajd akcji na rynku bessy będzie na razie kontynuowany, podnosząc S&P 500 do 4500 punktów w pierwszej połowie 2023 r. Jednak ponieważ recesja trwa od połowy roku, prawdopodobnie zobaczymy spadek indeksu w kolejnych miesiącach” – uważają analitycy banku.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Wraz z końcem cyklu zacieśniania polityki monetarnej przez FED, co już teraz jest wyceniane, dolar się osłabia a rynki akcji odrabiają straty. Nie wolno jednak zapominać, że polityka FED doprowadzi do prawdopodobnej recesji”.

eurusd

„Kiedy więc rynki już zdyskontują złagodzenie polityki FED, inwestorzy zaczną wyceniać pogarszającą się sytuację w gospodarce. To z kolei będzie miało mniejszy wpływ na kurs dolara, ale poważnie zaszkodzi rynkom akcji, które w drugiej połowie przyszłego roku będą miały za sobą spore zwyżki” – kończą eksperci Deutsche Banku.

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPZU z próbą wybicia oporu przy 31,50 zł
Następny artykułCzy to już kapitulacja dolara?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.