Naga Markets

EUR/USD - opór przy 1,0350 nie został trwale naruszonyWczoraj po południu notowania EUR/USD z impetem złamały spadkową linię trendu, oraz przetestowały okolice oporu przy 1,0350. Notowania USD/JPY nie powracają dzisiaj do zwyżek naśladując bardziej szeroki rynek, gdzie dolar pozostaje słaby.

EUR/USD – opór przy 1,0350 nie został trwale naruszony

Wczoraj po południu notowania EUR/USD z impetem złamały spadkową linię trendu, oraz przetestowały okolice oporu przy 1,0350. Maksima, jakie zostały ustanowione przy 1,0368 okazały się krótkotrwałe – kurs szybko zawrócił poniżej 1,0350. Czy to sygnał, że sforsowanie tych okolic zabierze nieco więcej czasu? A może podobnie, jak to już miało miejsce w ostatnich miesiącach, wybicie linii trendu spadkowego okaże się być fałszywe?Problemy euro są znane – pytanie, czy rynki będą chciały je zignorować, czy też wpłyną one na to, że euro nie skorzysta nadmiernie na słabości dolara? W takiej sytuacji wczorajszy ruch nie był wynikiem siły euro, tylko zaskoczenia danymi z USA, które doprowadziły do gwałtownej reakcji.

EUR/USD - opór przy 1,0350 nie został trwale naruszony
Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: bossafx.pl

Wydaje się, że szybko nie dostaniemy odpowiedzi. Warto będzie obserwować zachowanie się rynku przy kolejnych próbach sforsowania okolic 1,0350, bo takowe mogą mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu.

Notowania USD/JPY nie powracają dzisiaj do zwyżek naśladując bardziej szeroki rynek, gdzie dolar pozostaje słaby. Nieco rozjechała się tym samym korelacja z rynkiem długu – wczoraj rentowności amerykańskich obligacji powróciły w okolice sprzed publikacji inflacji CPI, która wstrząsnęła rynkami. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być m.in. absencja inwestorów z Japonii z powodu obchodzonego dzisiaj święta państwowego w Japonii.

EUR/USD - opór przy 1,0350 nie został trwale naruszony
Wykres dzienny USD/JPY. Źródło: bossafx.pl

Niemniej, jeżeli do końca tygodnia nie zobaczymy odbicia USD/JPY z obecnych poziomów, to może być to sygnał, że korekta zapoczątkowana w połowie lipca będzie dłuższa i doprowadzi do wybicia sierpniowego dołka przy 130,40.

Zobacz również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRopa Brent drożeje kolejną sesję. Czy to powrót do 100 dol. za baryłkę?
Następny artykułFood Town w Fabryce Norblina zrezygnował z drukarek fiskalnych – zastąpi je kasa wirtualna
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here