Naga MarketsEUR/USD - najpierw korekta, a potem wzrosty, twierdzą analitycy CitiBankAnalitycy Citibanku prognozują, że para walutowa EUR/USD wykona korektę w rejony poziomu 1,19 w perspektywie trzymiesięcznej. Z kolei w przypadku dłuższej ramy czasowej (6-12 miesięcy), oczekują oni wzrostów w kierunku 1,23. Co dalej z notowaniami euro do dolara?

Kurs euro do dolara wykona korektę, po czym czeka nas dalsza zwyżka

 – W czasie, gdy realne rentowności w USA rosną szybciej niż rentowności Bundów, może dojść do realizacji zysków przez inwestorów z posiadających pozycje długie. Niemniej prezydentura Bidena i Fed skłonny do dalszego luzowania polityki prawdopodobnie sprawią, że dolar będzie osłabiał się w stosunku do głównych walut. Oczekujemy, że globalny wzrost gospodarczy znacząco poprawi się w przyszłym roku, a napięcia w handlu będą mniejsze – napisali analitycy CitiBank

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Kurs dolara na poziomach z września 2018 roku! USD/PLN po 3,66 zł. Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?

Nadszedł czas, aby do końca roku zrealizować zyski z pozycji długich i odnowić je po spadkach, które powinny się pojawić w 2021 roku. Następnie, po korekcie oczekujemy dalszej kontynuacji trendu wzrostowego. Widzimy średni cel na poziomie 1,2500+ w 2021 r. i istnieje wiele powodów (w tym kontynuacji osłabiania się USD), aby sądzić, że cel ten jest bardzo osiągalny – dodali także.

Patrząc technicznie na sytuację na interwale tygodniowym, notowania EUR/USD zatrzymały się w ostatnim czasie na wysokości oporu przy mierzeni 78.6% Fibonacciego. Niemniej trend w długim terminie pozostaje wzrostowy i nawet gdyby miało dojść do korekty najbliższe wsparcie wypada już przy poziomie 1,20 USD. Kolejne opory znajdują się z kolei przy 1,2340 i 1,2540 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here