Naga MarketsEUR/USD nadal ma szansę na wzrosty do 1,2550 - 1,2850 - uważa JP MorganKurs euro do dolara kształtuje się po piątkowej sesji handlowej w rejonach 1,20450 USD. Zmienność w kolejnym tygodniu handlowym raczej nie powinna zaskakiwać, w kalendarzu brakuje tak silnych danych, który mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek walutowy. Kilka z banków inwestycyjnych – w tym również JP Morgan zdecydował się na analizę obecnego kontekstu technicznego pary. Jak wygląda sytuacja na tym instrumencie?

  • Sytuacja na kursie euro nadal jest pod znakiem możliwych wzrostów
  • Wiele banków inwestycyjnych uważa, że zakresem docelowym może być nawet 1,2850 USD
  • W tym tygodniu jednak nie oczekuje się bardzo dużej zmienności rynku
  • Kluczowym jest jednak zachowanie pary EUR/USD w okolicach wsparcia na 1,2012 USD

EUR/USD znajduje się na kluczowym wsparciu – JP Morgan

W niedawnej nocie bankowej JP Morgan wystosowanej do klientów, analitycy prezentują swoje podejście do obecnej sytuacji na parze EUR/USD, czyli kursie euro do dolara amerykańskiego. Według niej analitycy uważają, że rynek euro nadal ma bardzo duże szanse na wygenerowanie ruchu wzrostowego – w tym nawet do zakresu 1,25560 oraz niepowyższej strefy – 1,2850 jeśli tylko obecne wsparcie na zakresie 1.2011 zostanie nadal utrzymane.

Nie ulega wątpliwości, że euro zaczęło znacznie odrabiać względem dolara amerykańskiego w ostatnich tygodniach a obecny, chwilowy przestój może być nadal traktowany jako korekta silniejszych wzrostów. Analitycy przypuszczają, że kolejne tygodnie mogą dać jednoznaczną odpowiedź na to, co dalej z parą będzie się działo.

wykres Kurs euro EURUSD W1 07.02.2021
Kurs euro EURUSD W1 07.02.2021

Wyłamanie zakresu wsparcia dopiero negować będzie według nich podejście i sprawi raczej, że krótkoterminowo para EUR/USD zmierzać może nawet do zakresu 1,1880 USD, gdzie znajduje się tymczasowe wsparcie techniczne. Kolejnym z ważnym zakresów jest poziom 1,1730 USD, gdzie wypada według nich mierzenie 38,2% i gdzie kurs ma szansę na ostateczne odbicie.

Citi uważa podobnie, szacując bliskie zakresu wsparcia tak, jak JP Morgan. Dzienne zamknięcie pary EUR/USD poniżej zakresu 1,2000 USD może spowodować według nich popchnięcie pary z euro do zakresu 1,1750 – 1,1800 USD, gdzie para ma szanse wyhamować dalsze spadki i wrócić do tendencji wzrostowej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | ropa naftowa kurs | mercator medical akcję | zlotowki | analiza giełdowa |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here