Naga MarketsRynek eurodolara w ostatnich kilkunastu godzinach wykształcił spory ruch w górę, osiągając wskazywane we wczorajszym raporcie opory.

Te opory są dolnym ograniczeniem nieco szerszej strefy, którą widać na na wykresie o nieco dłuższej historii. Kończy się ona w okolicach 1.1655 i dla mnie jest to poziom obrony dla scenariusza spadkowego, który póki co jest dla mnie preferowany.

Odbicie eurodolara oglądane od początku obecnego tygodnia na danych krótkoterminowych wydaje się mieć strukturę impulsową, co z jednej strony sugeruje wyczerpywanie potencjału wzrostowego tego rynku w perspektywie kilku następnych godzin, z drugiej zaś może oznaczać, że po korekcie będziemy mieć na tej parze jeszcze jedną falę w górę. Moim zdaniem jeśli w ciągu najbliższych godzin pojawi się na tej parze korekta spadkowa, to modelowym jej celem mogłaby być strefa 1.1580-1.1560, gdzie widzę najbliższe wsparcia.

Ciekawie zaczęło się robić na rynku USD/CAD, gdzie z dużym impetem wybiliśmy się górą z nico „koślawej” formacji klina kończącego i kurs tej pary niemal jednym ruchem dotarł do wewnętrznej linii większego kanału.

Jeśli ten opór (1.3075) zostanie sforsowany, to droga do wyższych poziomów cenowych zostanie otwarta. W takim przypadku można byłoby zacząć spoglądać w kierunku 1.320, gdzie obecnie biegnie linia ograniczająca od góry prezentowany wyżej kanał. Wariant z kontynuacją wzrostów będzie dla mnie preferowanym, dopóki kurs USD/CAD nie zejdzie poniżej 1.2990. W ostatnich raportach pisałem o możliwym wykorzystaniu robotów inwestycyjnych nastawionych na trend wzrostowy jako o wygodnej metodzie zagrania pod scenariusz, który na USD/CAD obecnie się realizuje. Robot na danych 1H otworzył pozycję w okolicach 1.3025 i cały czas ją utrzymuje. Obecnie poziom obrony dla tej pozycji znajduje się w okolicach 1.3022. Robot na danych 15 min uruchomiony na ostatniej sesji minionego tygodnia, kiedy to formacja klina już się wypełniała, ma na ten moment zysk ok. 70 pipsów, poziom obrony na 1.3047 i długą pozycję otwartą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here