Naga MarketsTwarz Justina BennettaAnalityk Justin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach, surowcach oraz walutach. W najnowszym komentarzu autor analizuje główną parę walutową EUR/USD zauważając, iż para znajduje się na 17-nasto miesięcznych minimach.


Zobacz również: Jak dojść do siebie po rozwaleniu rachunku – Justin Bennett

W zeszłym tygodniu Bennett wskazywał, iż dopiero dzienne zamknięcie powyżej 1.1430 zmniejszy presję sprzedających na EUR/USD. W ostatni piątek para EUR/USD spadła o kolejne 90 pipsów oddając całkowicie „pole walki” w ręce rynkowych niedźwiedzi zwiększając szanse na dalsze załamanie cenowe.

– Nie spodziewałem się, że tak szybko para EUR/USD przebije dołek 1.1300, lecz nie jestem zbyt zaskoczony tym faktem, biorąc pod uwagę dominujący trend spadkowy. Moim zdaniem, idealne wejście było na poziomie 1.1430 po negacji wzrostów 7 listopada. Kolejnym dobrym wejściem będzie test poziomu 1.1300 (jako nowy opór) – komentuje Bennett.

Ponowny test 1.1300 jest wątpliwy, jednak autor odradza pogoń za rynkiem. W przypadku braku testu, istnieje duża możliwość dotarcia do najbliższego wsparcia 1.1130, a następnie może wystąpić silna korekta wzrostowa w rejon 1.1300.

Zobacz również: Dokąd zmierzają pary NZD/USD, EUR/USD i EUR/JPY? – analizuje Justin Bennett

EUR/USD na nowych minimach. Dokąd zmierza cena? – Justin Bennett

– Żeby było jasne – nie mam zamiaru kupować pary EUR/USD na wsparciu 1.1130. Silny trend spadkowy powoduje, iż w dalszym ciągu trzymam swoją pozycję krótką od poziomu 1.1430 i prawdopodobnie dodam do niej kolejną jeśli cena przetestuje opór 1.1300. Dopóki impet bessy nie zostanie naruszony to interesuje mnie tylko sprzedaż – podsumował Justin Bennett.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzef KNF poda się do dymisji. Nie wyklucza kroków prawnych przeciwko Czarneckiemu
Następny artykułKomentarz giełdowy – Niedźwiedzie dominują po długim weekendzie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here