Naga MarketsDwa duże banki inwestycyjne – Commerzbank oraz Danske Bank wydały dziś noty, w których wskazują swój sentyment względem pary EURUSD. Oczekiwane są dalsze wzrosty pary, choć nadal przed nami istotne dane – tym razem dla gospodarki Włoch. 


Commerzbank: Nadal oczekujemy wyższych poziomów

Karen Jones, kierownik działu Analizy Technicznej FICC w Commerzbanku, zaznacza w nocie banku, że możliwość dalszych wzrostów na parze istnieje tak długo, jak długo utrzymuje się ona powyżej poziomu 1.1687.

EUR/USD – wykres D1

Analityk pisze w nocie banku: “EUR/USD nadal nie jest w stanie całkowicie puścić obszaru oporowego 1,1790/1,1803 – czekamy na przełamanie poziomu blisko 1,1790, aby wywołać kolejne przejście do 1,1853 i 1,1904. Bezpośrednio powyżej 1,1904 znajduje się 200-dniowa SMA. Tamtejsze okolice oraz pokonanie 1,1904 pozwoliliby na pewien zysk w rejonach 1.1945. Nadal postrzegamy sierpniową niską wartość pary 1.1301 jako znaczący zwrot na rynku, który powinien się utrzymać”.

Raport zawiera również informację, że rynek pozostaje w okolicach bliskiego i istotnego wsparcia na poziomie 1.1687 i dopiero przełamanie go mogłoby wywołać złagodzenia  presji wzrostowej, do okolic poziomu 1.1508.

Danske Bank: EUR/USD przenosi swoją uwagę na Włochy

Z kolei następna instytucja Danske Bank podchodzi bardziej fundamentalnie do wykresu wskazując, że nagłówki wokół włoskiego budżetu i wczorajszych wiadomości rynkowych z FOMC powinny być istotne dla dzisiejszej akcji cenowej pary.

Autorem analizy jest starszy analityk Danske Bank Mikael Milhoj, który pisze w nocie banku: “Wczorajsze spotkanie FOMC pozostawiło niewiele zmian w stosunku do EUR/USD, chociaż początkowe ogłoszenie spowodowało wzrost, który później został odwrócony. Dziś skoncentrujemy się na propozycji budżetu Włoch. W sytuacji, gdy rynki w pełni wyceniają obecnie deficyt budżetowy znacznie poniżej progu 3% PKB, musielibyśmy się spodziewać znaczącej, negatywnej niespodzianki, aby dostrzec jakikolwiek wpływ na rynki walutowe, a w szczególności na pary z EUR. Póki co nie oczekujemy, żeby informacje te przelały się na rynek i znacząco coś zmieniły,też dzisiejsze wydanie powinno być naszym zdaniem ważne przede wszystkim dla rynków o stałym dochodzie“.

Innymi słowy bank również oczekuje znaczących podwyżek ceny pary EURUSD oraz zaznacza, że choć wczorajsze dane FOMC mocno ruszyły wykresem, to dopiero dzisiejsze dane odnośnie gospodarki Włoskiej będą w stanie coś zmienić w układzie pary.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZbliża się kolejna fala umocnienia USD?
Następny artykułCircle będzie miało swojego stablecoina opartego na dolarze
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here