Naga Markets

EUR/USD może spaść do 1,06 w perspektywie 3 miesięcy, prognozuje RabobankKurs EUR/USD przez krótki czas utrzymywał się powyżej poziomu 1,09. Ekonomiści Rabobanku podtrzymują jednomiesięczną prognozę na poziomie 1,09, ale zauważają, że w nadchodzących miesiącach możliwy jest spadek do 1,06. Poniżej streszczenie kluczowych kwestii najnowszego raportu banku.

Ryzyko mocniejszego cofnięcia na EUR/USD

„Optymizm wokół euro może jeszcze potrwać, a wszelkie spadki w krótkim terminie mogą być postrzegane jako okazja do zakupów. Większy test byków na EUR może pojawić się w perspektywie od trzech do sześciu miesięcy, gdy rynek stoi w obliczu możliwej kolejnej fazy kryzysu energetycznego” – uważają ekonomiści banku.


Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Podczas gdy nasza jednomiesięczna prognoza wynosi 1,09, widzimy miejsce na ruch w dół do 1,06 w ujęciu trzymiesięcznym. Zakłada to, że Fed ponownie zajmie bardziej jastrzębie stanowisko w sprawie polityki, niż obecnie oczekuje rynek. Uwzględnia również ryzyko, że europejski kryzys energetyczny jest daleki od zakończenia” – twierdzą autorzy raportu.

Notowania EUR/USD na wykresie 4 godzinnym

Analitycy zauważają, że odbicie na EUR/USD jest już w zaawansowanej fazie i tylko brakuje impulsów aby doszło do realizacji zysków. Im wyżej, tym popytowi będzie trudniej wyznaczać kolejne maksima.

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin wzrośnie “jedynie” do 188 tys. USD! Eksperci wyraźnie obniżają prognozy przyszłej ceny BTC
Następny artykułZarząd Lukardi komentuje kwestie fundamentalne, operacyjne i strategiczne
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.