Naga MarketsKurs dolara: euro (EUR/USD) w górę przez Handelsblatt, złoty (USD/PLN) koryguje spadkiW ostatnich godzinach pojawiły się doniesienia niemieckiej gazety biznesowej Handelsblatt, jakoby tamtejszy rząd szykował pakiet stymulacyjny dla gospodarki w związku z koronawirusem – jego szczegóły miałyby zostać opublikowane w ciągu najbliższych dni. Tyle, że tego typu plotki pojawiały się w ostatnich miesiącach już nie raz (wtedy chodziło o zminimalizowanie skutków wojny handlowej USA-Chiny) i później nic z nich nie wynikało.


Nie od dzisiaj wiadomo, że w rządzie Angeli Merkel jest w tym względzie pat, a teraz dodatkowo w CDU trwa walka o władzę po tym jak z funkcji przewodniczącej zrezygnowała Annegret Kramp-Karrenbauer. Niemniej takie spekulacje trafiają dzisiaj na podatny grunt dodając punktów euro.

Kurs euro: EUR/USD zbliża się w kierunku 1,0985 USD

W przypadku EURUSD zbliżamy się w stronę wskazywanych rano 1,0985 (linia trendu spadkowego). Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA (PKB za IV kwartał) nie spotkały się z większym zainteresowaniem rynku.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs dolara: USD/PLN traci przez wzrosty na EUR/USD

Dzisiejsza zwyżka EURUSD ciągnie w dół USDPLN, który naruszył poziom dawnego szczytu z końca listopada przy 3,9321. Z kolei EURPLN pozostaje wokół 4,3150 po wczorajszych wzrostach, odzwierciedlając globalny sentyment, który nie jest najlepszy.

Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny USDPLN


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here