Naga MarketsEUR/USD jeszcze w korekcie, ale kurs euro zagrożony zmianą trendu na spadkowyW ostatnich dniach nastroje w strefie euro stały się zdecydowanie negatywne, ze względu na potencjalny początek trzeciej fali pandemii koronawirusa. W związku z tym, że kraje takie jak Francja, Niemcy i Włochy ogłosiły przedłużenie lub powrót do stanu zamknięcia w odpowiedzi na rosnącą liczbę infekcji, perspektywa udanego lata dla europejskiej turystyki wydaje się być coraz mniej realna, a negatywne nastroje widać między innymi na wykresie euro.

  • Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill, przygląda się spadkom eurodolara oraz wykresom innych popularnych aktywów podczas środowego przeglądu rynków
  • Dolar w połowie tygodnia testował najwyższe poziomy od 4 miesięcy, a para EUR/USD narusza 200-okresową średnią ruchomą
  • Jest to istotne wsparcie, poniżej którego cena znajdowała się ostatni raz w maju ub.r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silne kwietniowe odczyty PMI w strefie euro nie pomogły walucie

Chociaż w tym tygodniu pojawiły się dobre wiadomości dla strefy euro, a najnowsze odczyty PMI wskazują na dalszą poprawę sytuacji gospodarczej, to kurs euro jest nadal wyprzedawany. Flash PMI dla przemysłu w strefie euro za kwiecień wzrósł do 62,4. Oznacza to najszybsze tempo wzrostu w tym sektorze w ciągu ostatnich 23 lat i zdecydowaną poprawę w stosunku do odczytu z poprzedniego miesiąca, który wyniósł 57,9.

Wskaźnik PMI dla sektora usług również wzrósł do 48,8, co oznacza wzrost z 45,7 w poprzednim miesiącu, ale nadal znajduje się tuż poniżej poziomu 50, który sygnalizuje ekspansję. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę większe straty w sektorze usług, trajektoria jest zachęcająca, zauważa Kiepas.

Kurs euro w obliczu ryzyka pogorszenia nastrojów

Biorąc pod uwagę ponure nastroje związane z obecną trzecią falą, wydaje się mało prawdopodobne, by dzisiejsze dane mogły przyczynić się do wzrostu wartości euro, choć europejskie akcje były nieco bardziej odporne. Głównym pytaniem jest teraz, jak będą wyglądały ostateczne odczyty za kwiecień.

Biorąc pod uwagę, że niektórzy z kluczowych członków bloku gospodarczego wracają lub przedłużają lockdowny w następnym miesiącu, rozsądne wydaje się oczekiwanie, że przynajmniej odczyt dla usług będzie niższy. Produkcja okazała się dość odporna w trakcie pandemii. Gwałtowny wzrost zakupów przez Internet i liczba firm, których pracownicy pracują w domu, napędzały boom popytu, który był zaspokajany przez coraz większą produkcję w fabrykach.

Patrząc w przyszłość, perspektywy dla kursu euro wyglądają negatywnie. Wraz ze wzrostem wartości dolara amerykańskiego na skutek zwiększonego napływu bezpiecznych przystani i rosnących obaw o potencjalną trzecią falę w strefie euro, kurs EUR/USD wydaje się być przygotowany do dalszego spadku w najbliższym czasie.

– Po przełamaniu kanału wzrostowego biegnącego od ubiegłorocznych minimów, EUR/USD porusza się w niedźwiedzim układzie. Jak na razie struktura ta może być postrzegana jako korekcyjna, z średnioterminowym trendem na korzyść kontynuacji odbicia. Jeśli jednak cena przełamie się poniżej obecnego poziomu 1,1802, otworzy to drogę do testu głębszego wsparcia na poziomie 1,1611, a następnie poniżej 1,15 – komentował Marcin Kiepas.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex notowania walut w czasie rzeczywistym | analizy | euro/usd | bitcoin cena wykres | akcje pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here