Naga MarketsKurs euro, notowania EURPLNRynki Europejskie i amerykańskie zakończyły tydzień pozytywnym akcentem dzięki imponującemu raportowi o zatrudnieniu z USA. Odczyt wyniósł 266 000, co przerosło oczekiwania szacowane w okolicy 180 000. Raport październikowy został skorygowany z 128 000 do 156 000. Stopa bezrobocia szacowana była na stałym poziomie 3,6%, jednak odczyt spadł do 3,5% – 50-letniego minimum. Średnie zarobki wyniosły 3,1%, a poprzednią publikację skorygowano do 3,2%. Pod każdym względem był to imponujący raport z rynku pracy i jednocześnie najsilniejszy od wielu miesięcy.

W ubiegłym tygodniu negocjacje handlowe między USA a Chinami były nadal bacznie obserwowane, mimo że tak naprawdę niewiele się wydarzyło. Aktualizacje gospodarcze z USA na początku tygodnia były rozczarowujące. Odczyt produkcyjny ISM spadł do 48,1, a raport poza produkcją do 53,9. Oczekując na dane o zatrudnieniu, inwestorzy byli nieco ostrożni, obawiając się, że aktualizacja może być słaba, dlatego świetne wyniki tym bardziej zaskoczyły traderów. Dolar amerykański umacniał się na bazie raportu NFP. Kiedy Fed obniżył stopy procentowe w październiku, po raz trzeci od czerwca, bank centralny zasugerował, że będzie to ostatnia zmiana stóp w najbliższym czasie. Część traderów nazwała ten ruch jastrzębim cięciem. Biorąc pod uwagę historycznie niską stopę bezrobocia, w połączeniu z przyzwoitym wzrostem zarobków, bank centralny faktycznie może wstrzymywać się od działań w tej kwestii przez pewien czas.

Telenowela handlowa między USA a Chinami pozostanie w centrum uwagi w tym tygodniu, ponieważ administracja Trumpa nadal planuje wprowadzić taryfy celne na chińskie towary o wartości ponad 150 miliardów dolarów w dniu 15 grudnia, chyba że coś się zmieni do tego czasu. Pod koniec ubiegłego tygodnia Pekin potwierdził, że zniesie cła importowe na wieprzowinę, a także dostawy soi z USA, co nieco pomogło w negocjacjach. Administracja Trumpa dąży do zapewnienia surowszych przepisów w zakresie praw własności intelektualnej, więc jest mało prawdopodobne, aby uwolnienie towarów rolnych było wystarczające do zawarcia znaczącej umowy.

Sterling notował wzrosty w zeszłym tygodniu, ponieważ pro-biznesowa partia konserwatystów utrzymuje swoją przewagę w sondażach. Funt osiągnął względem euro poziom ostatnio widziany w maju 2017 r., natomiast względem dolara zanotował największą przewagę od siedmiu miesięcy.

W weekend Chiny opublikowały najnowsze dane handlowe. Import wzrósł o 0,3%, podczas gdy ekonomiści spodziewali się spadku o 1,8%. Październikowy odczyt wyniósł -6,4%. Duże odbicie importu wskazuje, że popyt krajowy znowu rośnie – co jest zgodne z najnowszymi produkcyjnym i nieprodukcyjnymi raportami z Chin. Eksport spadł o 1,1%, podczas gdy szacunki wskazywały wzrost o 1%. Końcowy odczyt japońskiego kwartalnego PKB w ujęciu rocznym wyniósł 1,8%, podczas gdy szacunek wskazywał na 0,7%. Giełdy w Azji notowały wzrosty na bazie danych ekonomicznych.

O 8:00 rano napłynęły dane handlowe z Niemiec. Szczególnie uważnie obserwowany jest eksport, ponieważ kraj ten posiada duży sektor produkcyjny, podczas gdy globalny popyt spada. Ekonomiści spodziewali się spadku eksportu o 0,7%, podczas gdy wynik wykazał wzrost 1,2%. Import, zgodnie z prognozą, wyniósł 0,0%.

Dzisiaj oczekujemy również na publikacje z rynku mieszkaniowego Kanady. Oczekuje się, że liczba rozpoczętych budów wzrośnie o 221 200, a pozwolenia na budowę spadną o 2%.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

EURUSD – kurs notował spadki od połowy października, a przełamanie w dół 1,1000 może skierować parę na 1,0900-1,0879. Wzrosty mogą z kolei dotrzeć do oporu przy 1,1179.

GBPUSD – para znajduje się w trendzie wzrostowym od początku września i jeżeli ta tendencja utrzyma się, celem może być poziom 1,3361. Wsparcie wyznaczyć można przy 1,3000.

EURGBP – w ostatnim czasie kurs spadł do poziomu ostatnio notowanego w maju 2017. Przełamanie poniżej 0,8400 może otworzyć drogę na retest 0,8313. Odbicie z kolei przyniesie perspektywę osiągnięcia poziomu 0,8600.

USDJPY – dopóki utrzymujemy się powyżej 50-dniowej MA przy 108,54, kolejnym celem może być 110,00. Spadek poniżej  może z kolei poprowadzić kurs w kierunku 107,88.

FTSE 100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 19 punktów do 7,220.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 1 punkt do 13,165.

CAC 40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 11 punktów do 5,861.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment dla kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX wskazuje na utrzymującą się dominację nastrojów spadkowych: w chwili obecnej 62% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o jeden punkt procentowy niżej w stosunku do danych z piątku. Po stronie wartości  66% to pozycje krótkie, jeden punkty niżej w stosunku do zeszłego tygodnia.

US SPX 500 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD na amerykański indeks S&P 500 również pozostają nastawieni niedźwiedzio: pod względem ilości Klientów transakcje krótkie stanowią 69% (spadek o dwa punkty), a przy wartości pozycje Sprzedaj wynoszą 60%, bez zmian w stosunku do końca minionego tygodnia.

EUR/USD – proporcje wartości sentymentu dla kontraktu CFD na parę EUR/USD są wyrówanane, co wskazuje na niezdecydowanie traderów. Ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 55% (punkt niżej niż w piątek), a pod względem wartości otwartych transakcji, dominują pozycje krótkie 54% (wzrost o dwa punkty).

Sentyment rynkowy CMC Markets
Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here