Naga Markets

EUR/USD coraz bliżej parytetuNotowania EUR/USD cały czas osuwają się w dół, a argumenty są takie same – ponure perspektywy gospodarcze dla strefy euro versus łagodne hamowanie amerykańskiej gospodarki. W tym tygodniu kanał wzrostowy na NZD/USD został wybity dołem.

W tym tygodniu kanał wzrostowy na NZD/USD został wybity dołem. Mimo podwyżki stóp procentowych przez RBNZ rynek obawia się, że jesteśmy bliżej końca cyklu, a tempo ruchów ze strony banku centralnego wyhamuje. Swoje robią też słabe perspektywy dla Chin, które rzutują na całą sytuację w regionie Azji i Pacyfiku.Technicznie układ idzie w stronę retestu lipcowych dołków w perspektywie do kilku tygodni, choć może mieć to miejsce wcześniej.

EUR/USD coraz bliżej parytetu
Wykres dzienny NZD/USD. Źródło: bossafx.pl

Notowania EUR/USD cały czas osuwają się w dół, a argumenty są takie same – ponure perspektywy gospodarcze dla strefy euro versus łagodne hamowanie amerykańskiej gospodarki pozwalające FED na dalsze agresywne działania na stopach procentowych. W takiej konfiguracji rynek będzie zastanawiał się, co we wrześniu zrobi Europejski Bank Centralny.

Szanse na zdecydowany ruch o 50 punktów bazowych na stopach procentowych są małe, a ECB nie będzie miał interesu w tym, aby bronić euro przed jego dalszym spadkiem.

EUR/USD coraz bliżej parytetu
Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: bossafx.pl

Technicznie parytet jest coraz bliżej, a wsparciem jest rejon dołka z połowy lipca przy 0,9951. W szerszym ujęciu taka konfiguracja może nas zaprowadzić znacznie głębiej w przypadku rozwinięcia się dłuższej fali spadkowej.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here