Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy finalne dane na temat inflacji w strefie euro, która wyniosła 1,3% vs. 1,4% poprzednio w ujęciu r/r – poinformowało biuro statystyczne Eurostat.


Rok temu w styczniu 2017 stopa inflacji w strefie euro wyniosła 1,8% mamy zatem spadek o pół procenta. Jeśli chodzi o Unię Europejską odczyt za styczeń 2018 to dokładnie 1,6% podczas gdy miesiąc wcześniej było to 1,7%.

Najniższe odczyty odnotowano na Cyprze (-1,5%), Grecji (0,2%) i Irlandii (0,3%), zaś najwyższe na Litwie, Estonii (3,6%), i w Rumunii (3,4%). W porównaniu z grudniem 2017 r. roczna inflacja spadła w dwudziestu jeden państwach członkowskich, w jednym pozostała niezmieniona i wzrosła w sześciu.

Największy udział miały usługi (+0,56 pp), a następnie żywność, alkohol i tytoń (0,31 pp), dalej energia (+0,22 pp) i towary przemysłowe ( +0,15 pp).

Reakcja rynku

Główna para EURUSD po danych reaguje wzrostem, choć w nieco dłuższej perspektywie zamknięta jest w trójkącie (obecnie przy górnym ograniczeniu). W trakcie porannej sesji doszło do przełamania poziomu 1.2300, jednak cena szybko powróciła powyżej tej ceny.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

W dalszym ciągu wczorajszy impuls wzrostowy nie został zanegowany a minima pogłębione, jednak dopiero wyjście powyżej 1.2360 czyli maksimum podczas środowych wahań da paliwo do wzrostów i kontynuację wzrostu w średnim terminie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here