Naga Markets Otwarte pozycje Morgan Stanley

25.09.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
“Euro jest wyraźnie droższe niż mogłoby to wynikać ze zwrotów na rynku obligacji. Rozbieżność ta jest szczególnie widoczna, gdy porównamy ważone PKB i dostosowane do ryzyka rentowności krajów europejskich z dostosowanymi do ryzyka zwrotami obligacji” – zaznacza Morgan Stanley.

“EUR USD znajduje się 8 figur wyżej, jeśli brać pod uwagę rynek obligacji. Pomimo rosnącej nieatrakcyjności europejskich rentowności, EUR USD jest wciąż podkupowane.” – dodaje MS.

Odpowiedź na pytanie: “czemu EUR USD nie trzyma się fundamentów rynku obligacji?” przynoszą dane z amerykańśkiego rynku akcji.

MS pisze: “Przez ostatnich kilka lat, Stany Zjednoczone odnotowały odpływ netto 66 miliardów dolarów, przy czym większość tych środków została zainwestowana w europejskie akcje. To wyjaśnia, czemu kurs EUR wzrastał pomimo pogłębiającej się, niekorzystnej dla EUR, różnicy rentowności. Żeby EUR spadło, rynki akcji krajów EMU muszą przestać rosnąć w szybszym tempie niż rynek akcji w US.”

Analitycy Morgan Stanley uważają, że możliwe są dwa scenariusze, według których europejskie rynki akcji zwalniają i pozwalają EUR ruszyć w dół.

“W pierwszym wypadku, globalne rynki akcji mogą pozostać bycze, podczas gdy inwestorzy odwrócą się od akcji europejskich w wyniku dopasowywania wycen. Proces ten jest powolny i stopniowy i może być konieczne, aby dane gospodarcze krajów EMU nie były tak dobre, jak dotychczas.”

“W drugim przypadku, mniej prawdopodobnym, rozpocznie się wyprzedaż na rynkach akcji spychająca denominowane w euro akcji poniżej cen zakupu i doprowadzając do zbiorowego przetasowywania portfolio. W takim wypadku EUR spadłoby szybko do poziomów “sugerowanych” różnice w rentownościach, czyli 1.27, który to poziom leży w pobliżu naszego tegorocznego celu 1.28.” – wyjaśnia MS.

Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno Morgan Stanley sprzedawał EUR USD dwukrotnie, niestety bez sukcesu: Morgan Stanley znów chce sprzedawać EUR/USD

EUR silne rynkiem akcji - Morgan Stanley
Wykres z HotForex MetaTrader 4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here