Naga MarketsWydaje się, że trend – przynajmniej w średnim terminie – zostanie odwrócony. EUR/USD znajduje się na poziomach z początku bieżącego roku, a siła ostatnich wzrostów pozwala sądzić, że popyt względem wspólnej waluty nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa. W swojej najnowszej rekomendacji BNP Paribas próbuje odpowiedzieć na pytanie które na pewno zadaje sobie wielu inwestorów: Co dalej z EUR?


Bank przyznaje, że aktualnie EUR jest najsilniej przybierającą na wartości walutą spośród wszystkich walut G10. Wskaźnik BNP reaguje na zwiększoną liczbę długich pozycji na euro i w momencie powstawania rekomendacji kształtował się na poziomie +18 w skali +/- 50. Spadek ryzyka przekłada się w prostej linii na wysokie wzrosty EUR, podkreślając finansujący charakter tej waluty – zauważają analitycy BNP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie, rekomendacja przestrzega przed długoterminową zmianą nastawienia względem waluty Strefy i zwraca uwagę na sporą liczbę przemówień członków EBC, których potencjalnie gołębi wydźwięk mógłby przyhamować ostatni rajd byków względem EUR. Na wtorek zaplanowane jest przemówienie vice przewodniczącego EBC – Vitora Constancio, zaś w środę i czwartek usłyszymy członków Rady – Praeta oraz Coeure’a.

Niemniej jednak ekonomiści BNP Paribas przychylnym okiem patrzą w stronę – uważanej za lokomotywę całej Europy – niemieckiej gospodarki. Dzisiejsze dane z Niemiec wydają się potwierdzać ich przypuszczenia, gdyż publikacje obyły się bez jakichkolwiek niespodzianek. Bank skupia się raczej na niepokoju EBC związanym z coraz silniejszym EUR oraz spadkiem prognoz odnośnie poziomu inflacji w obrębie strefy euro. Pomocne na pewno nie okażą się zniżkujące ceny ropy, które mogą jeszcze bardziej oddalić widmo powrotu europejskiej inflacji na ścieżkę wytyczoną przez EBC.

Do psychologicznego poziomu 1,15 na EUR/USD pozostało naprawdę niewiele miejsca.
Do psychologicznego poziomu 1,15 na EUR/USD pozostało naprawdę niewiele miejsca.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here