Naga MarketsEUR/PLN zejdzie do 4,39 zł? Kurs euro najsłabszy od 2 m-cyOstatni tydzień maja przynosi bardzo dużą zmianę układu sił na wykresie dziennym EUR/PLN. W następstwie tego, ryzyko jeszcze jednej fali przeceny złotego, które jeszcze do niedawna wisiało nad rynkiem walutowym, zmniejszyło się do zera. To sprawia, że przetestowany w połowie marca poziom 4,6324 zł, był szczytem słabości polskiej waluty.

Aktualne spadki mogą być głębsze

Zmiana układu sił na wykresie dziennym EUR/PLN to efekt wczorajszego wybicia dołem poniżej strefy wsparcia 4,50-4,5090 zł, będącej dolnym ograniczeniem konsolidacji, w jakiej od Świąt Wielkanocy poruszał się kurs EUR/PLN. Wybicie to otworzyło drogę w okolice 4,4470 zł. Obserwowana dynamika ruchu w dół, przy jednocześnie utrzymującym się dobrym sentymencie do walut krajów zaliczanych do grona emerging markets sugeruje, że spadki mogą być jeszcze głębsze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Realne jest zejście w rejon 4,3988-4,4131 zł, gdzie szeroką barierę popytową tworzą szczyty z lipca 2018 i sierpnia 2019 roku oraz psychologiczny poziom 4,40 zł.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here