Naga MarketsEUR/PLN respektuje poziom 4,45 zł. EBC zakończy listopadową konsolidację? Notowania EUR/PLN po bardzo silnych spadkach z początku listopada, po amerykańskich wyborach prezydenckich, dotarły do tegorocznej linii trendu wzrostowego. Linia ta obowiązuje od początku stycznia i w tym tygodniu doszło przy niej do mocniejszego odbicia. Warto pamiętać, że już w najbliższy czwartek odbędzie się kluczowe dla euro, ostatnie w tym roku posiedzenie EBC. Możliwe jednak, że ostatnie spadki już wyceniły działania banku, gdyż były one zapowiedziane sporo wcześniej. Nie powinno być więc mowy o jakimś zaskoczeniu. A skoro interwencja EBC może być już w cenach, to pojawia się szansa na odbicie kursu EUR/PLN.

  • W czwartek posiedzenie EBC
  • Już wcześniej zapowiedziano podjęcie pewnych kroków
  • Kurs EUR/PLN mocno zanurkował na początku listopada
  • Technika daje szansę na odbicie notowań

Spoglądając na wykres w tygodniowej skali czasowej, widać że kurs porusza się w dość techniczny sposób w tym roku. Można wyznaczyć doskonale respektowane strefy przy 4,24 zł, następnie przy 4,39 zł i obecnie w rejonie 4,4650 zł. To właśnie ten poziom jest respektowany podczas trwającej od 4 tygodni niewielkiej konsolidacji. Niej więcej na tym poziomie wypada dołek z października i seria wakacyjnych szczytów. To co łączy te strefy to fakt, że przed dalszym wzrostem dochodziło do fałszywego wybicia wsparcia dołem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejna dobrze respektowana strefa wsparcia

Pod tym względem kończący się tydzień wygląda interesująco. Przez poniedziałek i wtorek mieliśmy mocne spadki i kiedy wydawało się, że poziom upadnie, w środę pojawiła się silna reakcja popytowa. Mimo, że kolejne dwie sesje nie były zwycięstwami kupujących, to jednak nie doszło do zanegowania odbicia. Szerszy horyzont to zdecydowany trend wzrostowy i bardzo duża korekta. Co może sprzyjać stronie kupujących w najbliższym czasie.

eurpln

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here