Polskie monety tworzące stosW momencie gdy kurs euro wyraźnie się umacnia i powraca nad 4,26 zł, kurs funta pogłębia spadki do złotego, a dolar i frank nadal poruszają się w okolicach poziomu 3,80 do polskiego złotego. Dzisiejszy kalendarz publikacji makroekonomicznych może wpływać na zmienność EUR i USD, warto zachować więc szczególną ostrożność. Sprawdź kursy walut we wtorek, 18 czerwca 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2622 euro
USDPLN 3,7933 dolar
GBPPLN 4,7540 funt
CHFPLN 3,8022 frank

Kurs euro odbija od minimów. EUR/PLN powyżej minimów ze stycznia

W poniedziałek kurs euro umacniał się wyraźniej do złotego i powracał nad opór wyznaczany przez minima z końca stycznia bieżącego roku. W efekcie EUR/PLN ponownie kosztuje ponad 4,26 zł, przed ceną jednak kolejny poziom oporu, tym razem wyznaczany przez dołki z września roku ubiegłego (kolejny to minima kwietniowe na 4,27 zł). Zanim kurs euro powróci do zakresu cenowego obserwowanego od marca do końca maja, musi pokonać więc sporo barier kumulujących zlecenia podażowe.

kurs euro EURPLN 18 czerwca 2019
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara bez zdecydowania. USD/PLN dryfuje pod 3,80 zł

Po silnym umocnieniu z zeszłego tygodnia mogło się wydawać, że kurs dolara ma zamiar mocniej odbić od dwumiesięcznych minimów. Cena zatrzymała się jednak pod 3,80 zł i USD/PLN kolejną sesję z rzędu dryfuje pod poziomem. Poniedziałek nie przyniósł rozwiązania, a wtorek otwiera się poniżej okrągłego pułapu, utrzymując presję spadkową na parze walutowej z dolarem amerykańskim.

kurs dolara USDPLN 18 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs funta nie był tak nisko od stycznia. GBP/PLN już po 4,75 zł

Na dobrą passę z pewnością nie może liczyć kurs funta. Para walutowa GBP/PLN osuwała się w poniedziałek i we wtorek kontynuuje deprecjację, spadając do okolic 4,75 zł. Ostatni raz za funta płacono tak nisko w pierwszej połowie 2019 roku. Najbliższa strefa wsparcia znajduje się w okolicach 4,73-4,72 zł i wyznaczana jest przez obszar re-akumulacji z przełomu roku.

kurs funta GBPPLN 18 czerwca 2019
Kurs funta do złotego na wykresie dziennym

Kurs franka również w okolicach 3,80 zł. CHF/PLN bez większej zmienności

W momencie gdy kurs dolara znajduje się poniżej ceny 3,80 zł, kurs franka skutecznie wybijał poziom, jednak jest przyklejony do niego od drugiej strony. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja techniczne CHF/PLN ulegnie zmianie, a para walutowa wykazuje brak wyraźniejszej zmienności w bieżącym tygodniu.

kurs franka CHFPLN 18 czerwca 2019
Kurs franka do złotego na wykresie dziennym

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here