Naga MarketsKurs EUR/PLN odbija do poziomu 4,5890

Czwartkowa sesja na Wall Street przebiegała w pozytywnych nastrojach. Dow Jones zyskiwał 0,98 proc., przy zwyżce S&P500 o około 0,83 proc. Najlepiej radziły sobie akcje spółek technologicznych zgrupowanych w indeksie Nasdaq100. Notowania benchmarku rosły o 1,05 proc.

W trakcie handlu azjatyckiego nastroje są mieszane. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,8 proc., podczas gdy notowania Hang Seng zniżkują o 0,2 proc. Do gry w piątek wracają inwestorzy z Chin. Shanghai Composite rośnie o 0,15 proc.Notowania terminowe indeksów w Europie wskazują na raczej płaskie otwarcie rynku kasowego.

W czwartek przegłosowane w Senacie USA zawieszenie limitu zadłużenia, co czasowo dematerializuje ryzyko „shutdown’u” w Stanach Zjednoczonych.

Eurodolar utrzymuje się przy 1,1550 z lekką tendencją do silniejszego dolara. W piątek kluczowe będą dane z amerykańskiego rynku pracy.

W przestrzeni G10 wyróżnia się kiwi. Notowania NZD/USD rosną do 0,6930.

Złoty oddają znaczną część umocnienia. W trakcie czwartkowej konferencji prezes Glapiński brzmiał dość gołębio, a w połączeniu z ryzykiem politycznym (wyrok TK) stwarza to niekorzystne otoczenie dla PLN. EUR/PLN odbija do 4,5890.

Na rynku towarowym obserwujemy odbicie ceny ropy naftowej. Kurs WTI wraca 79,4 USD za baryłkę, przy cenie baryłki Brent na poziomie 82,9 USD.

invest

W krótkim trendzie bocznym utkwiła cena złota na rynkach finansowych. Uncja złota wyceniana jest na 1757 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs liry tureckiej | bitcoin akcje | kurs euro usd | newconnect notowania | benefit akcje notowania | ciech akcje | enea kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here