EUR/PLN kontynuuje spadki, kurs euro do złotego coraz niżej
Kurs euro do złotego

Z umocnieniem polskiego złotego mieliśmy do czynienia już w ubiegłym tygodniu, jednak w ostatnich kilku dniach wzrosty przyspieszyły. W czwartek o poranku PLN kontynuuje swój rajd, zyskując do głównych walut, w ujęciu z euro jest to 0,1%, z kolei na GBP widzimy ruch na 0,2%. Para walutowa EUR/PLN znajduje się dziś na poziomie 4,4220 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas czwartkowej sesji 28 maja.

Kurs euro (EUR/PLN) pogłębia spadki

Złoty wrócił do łask, w ostatnim czasie sentyment na parach z PLN uległ wyraźnej zmianie na korzyść naszej waluty. Złotówka umacnia się w tym tygodniu do euro, dolara, funta i franka. Wczoraj złoty zyskał ponad 0,5% do dolara i 0,8% do franka, z kolei ruch na euro wyniósł niecałe 0,2%. Patrząc na wykres EUR/PLN technicznie, sytuacja wciąż przemawia za dalszymi spadkami, kluczowe wsparcia zostały pokonane.

W czwartek o poranku kurs EUR/PLN kontynuuje spadki. Z perspektywy analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej wybitej wczoraj strefy przy 4,51 zł – obowiązuje trend spadkowy. Celem dla spadków może być aktualnie wsparcie przy 4,39 zł, do którego już niewiele wczoraj zabrakło.

Wykres EURPLN
Przecena na EUR/PLN nabiera tempa

Zobacz także: Kolor zielony nie opuszcza rynku akcji, EUR/USD przy 1,10 USD

Euro kontynuuje spadki

Spoglądając z kolei na sytuację na szerokiej ramie czasowej, zgodnie z oczekiwaniami kurs EURPLN przyspieszył ruch w dół po wybiciu poniżej dolnego ograniczenia szerokiej strefy oporowej. Sytuacja techniczna przemawia więc za dalszą przeceną. Wczoraj niewiele zabrakło już do przetestowania kluczowego wsparcia przy 4,40 zł. Oporem pozostaje z kolei poziom 4,50 zł

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN blisko ważnego wsparcia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here