Naga MarketsW piątek, 16 czerwca Europejski Bank Centralny kolejny raz podejmie decyzję dotyczącą kształtu polityki monetarnej strefy euro. Kilka dni wcześniej adekwatną decyzję podejmą członkowie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. W obliczu dwóch ważnych wydarzeń najważniejszym pytaniem wydaje się być to o przyszłość EUR/USD. 


W dzisiejszej aktualizacji bazy FxWatcher uwagę zwraca komentarz analityków ING, a raczej jego tytuł. W oczekiwaniu na krok Draghiego. W czerwcu, wykres EUR/USD będzie uzależniony od EBC – twierdzi bank. ING oczekuje, że Europejski Bank Centralny porzuci gołębią retorykę, co nie oznacza jednocześnie jednoznacznych wskazówek dotyczących normalizacji polityki monetarnej Banku. Wciąż palącym problemem jest europejskie QE ale w rzeczywistości jego wydłużenia oraz braku silnego przeświadczenia o rychłym jego wyciszaniu, piątkowa decyzja EBC będzie mieć raczej neutralny wpływ na EUR.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Nie inaczej będzie w przypadku Fed. Choć rynek oczekuje czerwcowej podwyżki, ta nie jest wciąż pewna. Wpływ mają na to choćby gorsze dane z amerykańskiego rynku pracy – ostatni raport payrolls dość negatywnie zaskoczył rynek a prawdopodobnie też i przedstawicieli Fed. ING oczekuje niewielkiej korekty w dzisiejszej wielkości ISM PMI. Nie będzie to jednak gwóźdź do trumny czerwcowej podwyżki Fed, lecz raczej kolejny impuls wiodący do głębszego zastanowienia się nad terminem kontynuacji normalizacji amerykańskiej polityki monetarnej.

W czerwcu, targane zmiennymi prognozami oraz retoryką banków centralnych EUR/USD może wpaść w szeroką konsolidację. Trend boczny ograniczony powinien być poziomami 1,12/13 i bardzo mało prawdopodobne jest, by para na stałe wybiła ten próg zmienności jeszcze przed posiedzeniem EBC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here