Naga MarketsEUR/NZD – perspektywa dalszych spadków - analiza dla początkującychPierwsze sesje bieżącego tygodnia przynoszą kontynuację spadków na parze EUR/NZD. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że mamy przełamana linię trenu oraz czytelne wsparcie. Teoretycznie mamy więc przestrzeń do dalszych spadków. Także fundamenty mogą stać po stronie nowozelandzkiej waluty. Istnieje bowiem silna rozbieżność co do oczekiwanych posunięć banków centralnych. EBC już zapowiedziało konkretne działania na grudniowym posiedzeniu i rynek może zacząć je wyceniać.

  • Euro traci przed zbliżającym się posiedzeniem EBC
  • Nowa Zelandia w odwrotnej sytuacji, mało prawdopodobne ruchy RBNZ

Z kolei po stronie RBNZ sytuacja jest inna, tu raczej nikt nie spodziewa się dalszych obniżek stóp procentowych. Także sytuacja wokół pandemii przemawia na korzyść nowej Zelandii. Warto także mieć na uwadze, że przed poprzednim posiedzeniem EBC, z banku zaczęły płynąć głosy, że euro jest zbyt drogie.

Perspektywa dalszych spadków

Jeżeli teraz będzie podobnie, to stworzy to dobrą perspektywę dla dalszych spadków. Ogólna słabość USD i dobre nastroje na surowcach i rynkach akcji oznaczają tzw. tryb wysokiego apetytu na ryzyko, a w nim waluty Antypodów zazwyczaj zyskują.

eurnzd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here