Naga MarketsEUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD upłynęło pod znakiem budowania trendu bocznego nad ważnymi wsparciami wskazywanymi w ostatnich raportach.

Na obecnym etapie trudno jest ocenić jaki kształt ma ten lokalny trend boczny, a tym samym jaka jest jego wymowa (formacja kontynuacji, odwrócenia czy dwukierunkowa). W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być czekanie z boku na wyklarowanie obrazu technicznego. Biorąc pod uwagę zaawansowanie ostatniego trendu bocznego powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu godzin handlu. Tak jak pisałem w poprzednich raportach, ze względu na pokonanie ważnych oporów i utrzymywanie kursu EUR/USD nad nimi, obowiązują na tym rynku średnioterminowe sygnały pro wzrostowe. Zostałyby one zanegowane dopiero po pokonaniu 1.1710. Jeśli trend wzrostowy EUR/USD będzie kontynuowany, to modelowe cele rozciągają się między 1.1924 a 1.2090. Geneza tej strefy została pokazana na poniższym wykresie.

GBP/USD

W ważnym punkcie znajduje się rynek GBP/USD. Po dynamicznym ruchu w dół z końca minionego tygodnia zanotowaliśmy całkiem spore odbicie.

To odbicie skorygowało już ostatni spadek o 50 %. Historycznie w takich miejscach rynki „muszą decydować” o charakterze tego odreagowania. Jak zwykle są dwie możliwości: albo to odreagowanie było korektą w konsekwencji czego obecnie nastąpiłyby dalsze spadki, lub też ten ruch w górę jest początkiem nowej fali, która wyniesie kurs GBP/USD na nowe szczyty. Moim zdaniem do rozwiązania tej układanki potrzebne są dwa poziomy: opór na 1.3210 oraz wsparcie na 1.3090. Pokonanie pierwszego z ww. poziomów sugerować będzie dla mnie, że ostatnia zwyżka jest rozwijającą się nową falą wzrostową. W takim przypadku ruch do okolic 1.3520 w perspektywie kilku dni byłby wysoce prawdopodobny. Z drugiej strony zejście poniżej 1.3090 będzie dla mnie oznaczać zakończenie wzrostowego odbicia na GBP/USD. Wówczas w kolejnych dniach zejście do 1.2990, gdzie obecnie znajdują się prezentowane na pierwszym z powyższych wykresów opory będzie wysoce prawdopodobne.

EUR/NZD

Test okolic wskazywanych we wczorajszym raporcie oporów i dynamiczne odbicie od nich, to krótki opis zachowania rynku EUR/NZD z ostatnich kilkunastu godzin.

Jak widać na powyższym wykresie po chwilowym zejściu do okolic 1.7590, kurs tej pary równie dynamicznie odbija. Obecnie jesteśmy mniej więcej w połowie drogi między ważnym oporem (1.7720), a najbliższym wsparciem (1.760). Moim zdaniem jeśli w ciągu najbliższych kilkunastu godzin zobaczymy test pierwszego z ww. poziomów, to wariant z kontynuacją średnioterminowych wzrostów wróci na tym rynku do gry. Z drugiej strony pokonanie wsparcia na 1.760 mogłoby otworzyć drogę do wyraźnego pogłębienia spadków np. do okolic 1.7490. Znajdują się tam kolejne, prezentowane na powyższym wykresie wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here