Naga MarketsEUR/NZD – jutro posiedzenie RBNZ. Zwyżka zatrzymana przy 1,79 - analiza dla początkującychCiekawie zapowiada się jutrzejsza sesja na parze EUR/NZD. Głównym powodem jest posiedzenie Banku Centralnego Nowej Zelandii. Oczywiście, parametry polityki monetarnej raczej nie ulegną zmianie, ale ostatnio banki centralne są w stanie pozytywnie zaskakiwać u umacniać swoje waluty. Warto wspomnieć choćby o ostatnim posiedzeniu Banku Anglii, gdzie wystarczyło stwierdzenie, że nie planuje się wprowadzania ujemnych stóp procentowych, aby funt wyraźnie zyskał na wartości.

  • Już jutro posiedzenie RBNZ
  • Na wykresie EUR/NZD zaczyna się korekta

Sytuacja pandemiczna w Nowej Zelandii jest lepsza, dlatego RBNZ ma pewne pole do pozytywnego zaskoczenia. Z kolei dla euro pewne znaczenie może mieć dzisiejszy nastrój ekonomiczny ZEW z Niemiec. Po okresie zwyżki, prognozuje się lekki spadek.

Czas na korektę?

Jeżeli tak będzie t otworzy się pole do korekty na EUR/NZD po okresie intensywnych wzrostów. Wykres tygodniowy pokazuje odbicie i podtrzymanie struktury coraz wyżej położonych dołków. Nie wykluczałbym jednak korekty np. do okolic 1,76.

eurnzd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here