Naga MarketsWitam po dłuższej przerwie, skromne 5 lat, 6 miesięcy . Wracam z pozycjami oraz dodatkowo analizą zagrań. Pierwszy wpis z nowej serii pojawił się tutaj, wszystkie można śledzić natomiast w ramach dedykowanego bloga MrYogi na portalu Comparic.pl.

W piątkowym artykule dwie pozycje, stratna na EUR/JPY oraz zyskowna na GBP/JPY. Nie jestem jednak zadowolony z tych transakcji, a wyjaśnienie dlaczego znajdziecie w dalszej części wpisu.

Kurs euro do jena (EUR/JPY). Pozycja długa z niewielką stratą

Wejście w longa po korekcie zgodnie z kierunkiem na H1. Na wszystkich 3 parach walutowych miałem sygnał zakupowy, wybrałem EUR/JPY. Początkowo wszystko jest prawidłowe, SL pod lokalnym dołkiem, TP ustalony i czekam na rozwój sytuacji.

Niestety kurs nie wykonał zakładanego ruchu do góry, dlatego zdecydowałem o zamknięciu pozycji z ręki, mała strata.

Ta pozycja  jest idealnym przykładem że jeżeli się coś psuje lub nie pasuje należy pozycję zamknąć aniżeli czekać do SL-a bo i tak zostałby trafiony, a tak mamy mniejsza stratę. Pozostałe dwie pary poszły ładnie do góry.

Kurs funta do jena (GBP/JPY). Pozycja krótka z zyskiem +5,1 pipsa

 

Pozycję zagrałem wbrew swoim zasadą gdyż dopiero co wróciłem do komputera po przerwie obiadowej i aktywowałem ją bez przeanalizowania H1.

SL ustawiony tradycyjnie nad lokalnym szczytem i  jest bardzo ciasny ale dynamika inwestycji mi na to pozwala. Zasięg ruchu może nie jest rewelacyjny i nie powinniśmy spodziewać się tutaj więcej niż 15 pipsów ale wygląda ciekawie.

Pozycja od samego początku dość mocno się męczyła ale zaczęła spadać w dół. Został przestawiony SL nad lokalną korektę z wykresu M1. 

Pozycja zamknięta na drobnym plusie.

W momencie zamknięcia zorientowałem się że popełniłem błąd i nie spojrzałem na H1 przy zawieraniu pozycji gdzie mamy ruch wzrostowy, co powodowało, że nie powinno być w ogóle tej transakcji.

Podsumowując obie pozycje, nie jestem z nich zadowolony. Zrobiłem niemal podstawowy błąd, nie sprawdzając kierunku na H1. Takich błędów nie można popełniać.

Pytania od Czytelników

Dostałem pytanie od Mariusza: “Co to za zielone cyfry w prawym górnym rogu?”

To nic innego jak spread w danym monecie na danej parze walutowej.

Jeżeli ktoś ma pytania co do pozycji, setupu wejścia, czy inne to proszę pisać na maila michal@111.pl. Odpowiedzi będę publikował pod moimi wpisami, tak aby każdy mógł się czegoś nauczyć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here