Naga Markets



Witam po dłuższej przerwie, skromne 5 lat, 6 miesięcy . Wracam z pozycjami oraz dodatkowo analizą zagrań. Pierwszy wpis z nowej serii pojawił się tutaj, wszystkie można śledzić natomiast w ramach dedykowanego bloga MrYogi na portalu Comparic.pl.

W piątkowym artykule dwie pozycje, stratna na EUR/JPY oraz zyskowna na GBP/JPY. Nie jestem jednak zadowolony z tych transakcji, a wyjaśnienie dlaczego znajdziecie w dalszej części wpisu.

Te artykuły również Cię zainteresują




Kurs euro do jena (EUR/JPY). Pozycja długa z niewielką stratą

Wejście w longa po korekcie zgodnie z kierunkiem na H1. Na wszystkich 3 parach walutowych miałem sygnał zakupowy, wybrałem EUR/JPY. Początkowo wszystko jest prawidłowe, SL pod lokalnym dołkiem, TP ustalony i czekam na rozwój sytuacji.

Niestety kurs nie wykonał zakładanego ruchu do góry, dlatego zdecydowałem o zamknięciu pozycji z ręki, mała strata.

Ta pozycja  jest idealnym przykładem że jeżeli się coś psuje lub nie pasuje należy pozycję zamknąć aniżeli czekać do SL-a bo i tak zostałby trafiony, a tak mamy mniejsza stratę. Pozostałe dwie pary poszły ładnie do góry.

Kurs funta do jena (GBP/JPY). Pozycja krótka z zyskiem +5,1 pipsa

 

Pozycję zagrałem wbrew swoim zasadą gdyż dopiero co wróciłem do komputera po przerwie obiadowej i aktywowałem ją bez przeanalizowania H1.

SL ustawiony tradycyjnie nad lokalnym szczytem i  jest bardzo ciasny ale dynamika inwestycji mi na to pozwala. Zasięg ruchu może nie jest rewelacyjny i nie powinniśmy spodziewać się tutaj więcej niż 15 pipsów ale wygląda ciekawie.

Pozycja od samego początku dość mocno się męczyła ale zaczęła spadać w dół. Został przestawiony SL nad lokalną korektę z wykresu M1. 

Pozycja zamknięta na drobnym plusie.

W momencie zamknięcia zorientowałem się że popełniłem błąd i nie spojrzałem na H1 przy zawieraniu pozycji gdzie mamy ruch wzrostowy, co powodowało, że nie powinno być w ogóle tej transakcji.

Podsumowując obie pozycje, nie jestem z nich zadowolony. Zrobiłem niemal podstawowy błąd, nie sprawdzając kierunku na H1. Takich błędów nie można popełniać.

Pytania od Czytelników

Dostałem pytanie od Mariusza: “Co to za zielone cyfry w prawym górnym rogu?”

To nic innego jak spread w danym monecie na danej parze walutowej.

Jeżeli ktoś ma pytania co do pozycji, setupu wejścia, czy inne to proszę pisać na maila michal@111.pl. Odpowiedzi będę publikował pod moimi wpisami, tak aby każdy mógł się czegoś nauczyć.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here