napis eurjpy na klawiaturzeWaluta europejska popadła w ostatnim czasie w konsolidację w stosunku do większości reszty walut. Szczególnie widoczne jest to na wykresie EUR/JPY, gdzie para już od kilku sesji konsoliduje się w dokładnie tym samym przedziale. Jednak, patrząc na siłę wyciąganego każdego zejścia do dołu – schemat sugeruje, że potencjał wzrostowy jest relatywnie duży, choć nadal nie było szans w pełni go wykorzystać. W tym momencie jednak warto przyjrzeć się w jaki sposób można rozegrać taki schemat licząc, że do wybicia dojdzie już niebawem. 


Widoczny z perspektywy interwału H4 przedział konsolidacyjny, to poziomy 127,850 jako dolne ograniczenie oraz poziom 129,000 jako górne ograniczenie trendu horyzontalnego. Jednak, obecnie budujący się schemat, w którym każde zejście do dołu wyciągane jest stosunkowo szybko i impulsywnie – sugeruje, że wybicie konsolidacji powinno nastąpić góra. W takim układzie na wykresie można dostrzec dwa potencjalne setupy, które będzie można wykorzystać licząc na taki obrót sytuacji.

EUR/JPY – potencjał w średnim terminie

Wiedząc już na co może szykować się i wskazywać obecny układ, warto oznaczyć potencjalne miejsca rozwoju dalszej sytuacji na wykresie. W tym momencie para znajduje się blisko oporu – czyli górnego ograniczenia trwającej konsolidacji, dlatego aby uzyskać w pełni potencjału warto wyczekać ponownej korekty – jednak ta nie powinna być ponownym testem wsparcia a jedynie 60 – 70 procentową korektą ostatniego impulsu wzrostowego. Wówczas po wygenerowaniu sygnału w postaci klasycznej reakcji na wsparcie – pozycje typu long powinny zostać zainicjowane ze stop lossem poniżej strefy wsparcia a poziomem docelowym przełamania strefy oporowej 129,0.

wykres EURJPY H4 26.11.2018
EURJPY H4 26.11.2018

W przypadku, kiedy para jednak nie wykona korekty – po ówczesnym przełamaniu poziomu oporowego oczekiwana będzie korekta re-testująca i potwierdzająca zarazem poziom 129,0 i dalsza kontynuacja wzrostów z poziomem docelowym 130,20.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here