Naga MarketsDonald Trump znowu wprowadził niepokój na rynki w związku z zapowiedzią wprowadzenia ceł na chińskie towary. Zyskują na tym tzw. bezpieczne przystanie, do których zalicza się japoński jen. W rezultacie kurs EUR/JPY otwiera się na poziomach ze stycznia.

Prezydent USA, napisał wczoraj na swoim Twitterze, że przez najbliższe 10 miesięcy Chiny mają płacić cła w wysokości 25% od dóbr technologicznych i 20% od innych dóbr. Inne towary pozostają nieopodatkowane, jednak jak napisał po chwili Trump, cła zostaną nałożone wkrótce.

Przewaga po stronie niedźwiedzi

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs euro do jena otworzył się na poziomie z połowy stycznia, natomiast minima dzisiejszej sesji wypadły w okolicach cen z początku roku. Obecnie straty są odrabiane, a notowania wydają się zmierzać z powrotem do strefy w obrębie 124,50, która wcześniej działała jako wsparcie, a teraz sprawuje rolę oporu.

Otwarcie notowań pod wsparciem oraz ruch pod kanałem średnich EMA 10/20 faworyzuje sprzedających na parze EURJPY. Dopóki notowania na zamknięciach dnia pozostają pod strefą oporu w obrębie 124,50, traderzy mogą wypatrywać okazji do sprzedaży, zgodnie z panującym momentum. Najbliższe istotne wsparcie przy tym scenariuszu znajdziemy w okolicach 122,60.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs euro do jena (EUR/JPY) - wykres dzienny - 6 maja 2019
Kurs euro do jena (EUR/JPY) – wykres dzienny – 6 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here