Naga MarketsKurs euro (EUR/JPY) spada po domknięciu luki. Korekta dotrze do 122,60?Kurs euro do jena zyskiwał przez 9 sesji z rzędu, jednakże w piątek ta wzrostowa seria została przerwana. Byki na parze walutowej EUR/JPY natrafiły bowiem na ważny opór jaki stanowiła luka spadkowa z maja 2019 roku. W rezultacie ostatnia sesja minionego tygodnia zakończyła się nieco pod poziomem otwarcia wskazując na niezdecydowanie uczestników rynku. Jakie są perspektywy na ten tydzień dla EURJPY?

  • Silny wzrost notowań euro do jena zaprowadził parę do ważnego oporu
  • Niezdecydowanie w piątek i dzisiejsze spadki wskazują na rozpoczęcie korekty
  • Najbliższe kluczowe wsparcie wypada w okolicach 121,00

Kurs euro do jena zaczyna tydzień od spadków

Na początku obecnego tygodnia notowania EUR/JPY wyznaczyły już nowe minima. Po wcześniejszym silnym ruchu wzrostowym oraz piątkowym niezdecydowaniu wskazuje to na początek korekty.

Jeśli niedźwiedzie utrzymają kontrolę w tym tygodniu, para może kierować się do przełamanego oporu w okolicach 121,00 – 121,10. Obszar ten stanowić może teraz wsparcie. Taka korekta nie byłaby niczym dziwnym po długiej wzrostowej serii jaką obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.

Należy jednak mięć na uwadze, że notowania poruszają się w trendzie wzrostowym o silnej dynamice. Potencjalne zagrywanie pozycji krótkich wiąże się zatem z większym ryzykiem.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej EUR/JPY

W przypadku realizacji pro-spadkowego scenariusza, zakończenia korekty można będzie szukać w okolicach wspomnianego wcześniej wsparcia. Alternatywnie, wybicie ponad ubiegłotygodniowe maksima otwierałoby bykom drogę do kolejnego kluczowego oporu zlokalizowanego w pobliżu 126,65.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here